Üç yıldır adalet arıyor

14 Haziran 2021 Pazartesi - 17:37

  • Katliamın 3. yıl dönümünde adliye önüne gelen Emine Şenyaşar Ailesi, “Üç yıldır adaleti arıyorum ama bulamadım” dedi. 

 

Urfa’nın Suruç ilçesinde AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın esnaf gezisi sırasında korumaları ve yakınlarının Şenyaşar Ailesi’nin işyerine yönelik başlayan ve hastanede devam eden saldırıları sonucu dört kişi yaşamını yitirmesinin üzerinden üç yıl geçti. Eşi Haci Esvet ile oğulları Celal ve Adil Şenyaşar’ı yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıda yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı ”Adalet” nöbeti 99. gününde devam ediyor. Şenyaşar Ailesi, katliamın 3. yıl dönümünde adliye bariyerleri önüne gelerek, eylemlerini sürdürdü. 

Adliye önünde üç ayı aşkındır adalet aradığını söyleyen Emine Şenyaşar, ”Adliye bahçesine gittiğimizde kovdular, oğlumu darp ettiler, bizi nezarethaneye attılar, mahkemeye çıkardılar. Bu katliamı yapanlar ise serbest geziyor. Oğlum cezaevine konuldu. Üç yıldır tek başına bir oda da tutuluyor. Ben bugün yine mecbur geldim. Nereye gittiysem de adalet bulamadım. Neden hastane kayıtlarını çıkarmayıp katliamı gizliyorlar. Ailemi hastanede katledip alkış tuttular. Katliamı yapanları yakalasınlar. Ben üç yıldır ne yaptıysam adalet bulamadım. Ankara’ya kadar gittim, adalet yok. Ailemi katledenleri neden yakalamıyorlar? Savcılar neden bu katliamı saklıyor? Bunu neden bize yapıyorlar? Ailemi bitirdiler” dedi.  

Ferit Şenyaşar ise 14 Haziran 2018’de Suruç Devlet Hastanesi’nde yapılan katliamın yıl dönümü olduğunu anımsatarak, şunları söyledi: ”Bir milletvekili tarafından devlet hastanesinde üç insanımız katledildi. Bu katliamın üzerinden üç yıl geçti. Dosya başsavcıda ve dava hala açılmamış. Olayla ilgili tutuklu yok. Biz üç aydır adalet istiyoruz. Şu an Urfa Cumhuriyet Başsavcılığı katliamı yapanları koruyarak suç işliyor. Suça ortak olup görevini kötüye kullanıyor. Bir gün adalet sağlandığında bu katliamın üstünü örtmeye çalışan yargıçlar ve savcılar yargılanacaktır. Biz bunlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Haklı davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Bugün mezarlığa gidemedik, çünkü annemin sağlık sorunları çok kötü ve yaşananları kaldıramayacak duruma geldi. Bir anne üç aydır kaldırımlarda adalet arıyor. Bu çığlığa herkesin destek vermesini istiyoruz.”  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.