Üç yıldır tek kişilik hücrede

30 Haziran 2021 Çarşamba - 17:53

  • Elazığ Cezaevi’nde üç yıldır tutulan oğlu Fadıl Şenyaşar ile telefon görüşmesi yapan Emine Şenyaşar, “Bize zulüm yapılıyor” dedi. 

AKP’li İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde başlattığı Adalet nöbeti, 115. gününde devam ediyor.

Şenyaşar Ailesi, Elazığ Cezaevi’nde 3 yıldır tutulan Fadıl Şenyaşar ile haftalık telefon görüşmesi yaptı. Emine Şenyaşar, ”Oğlum üç yıldır tek kişilik bir odada tutuluyor. Babası, kardeşleri hepsi öldü. Cezaevinde durumu nasıl olabilir ki? Elimizden bir şey gelmiyor. Ankara, İstanbul her yere gittik olmadı. Ailemi yok ettiler, hala içleri soğumamış. Bu oğlumu da cezaevinde çürütüyorlar. Adliye bahçesini bile bize yasakladılar. Bize zulüm yapılıyor” dedi.  

Ferit Şenyaşar ise, şunları söyledi: ”Haksızlığa ve adaletsizliğe uğradık. Kardeşim hukuksuz bir şekilde üç yıldır tek kişilik bir hücrede tutuluyor. O da adaletin sağlanacağı günü bekliyor. Umudunu yitirmiyor ve direniyor. Onun sesini burada duyurmaya çalışıyoruz. Zulmün bir an önce son bulması için mücadele ediyoruz.” 

Ailenin sosyal medya hesabı üzerinde ise şu mesajı paylaştı: ”Adaletsizlikten büyük vebal olabilir mi? Bu feryadımızı ne zaman duyacaksın ey Adalet!!!”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.