Zap’ta 5 işgalci cezalandırıldı

❏

  • Gerilla güçlerinin Zap’ta gerçekleştiği eylemlerde en az 5 işgalci öldürüldü.

HPG Basın İrtibat Merkezi (HPG-BİM), Zap’ta işgalci Türk devlet güçlerine yönelik gerilla eylemlerinde en az 5 işgalcinin cezalandırıldığını ve bir Mobese kameranın imha edildiğini açıkladı.

HPG-BİM, Zap bölgesindeki Girê Cûdî ve Girê FM alanlarında 5 işgalcinin cezalandırıldığını bildirdi. Açıklamada gerçekleştirilen eylemler ve işgalci Türk ordusu tarafından yapılan saldırıların ayrıntıları şöyle verildi:

YJA Star güçleri vurdu

* 19 Eylül saat 06:30 ve 10:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçleri tarafından gerçekleştirildi.

* 19 Eylül saat 14:30, 17:00 ve 19:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 3 mevzi darbelendi.

* 19 Eylül saat 11:45 ve 20:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı. Bu eylemler YJA Star güçlerince gerçekleştirildi.

* 20 Eylül saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerince gerçekleştirildi.

Suikast taktiğiyle vuruldu

* 19 Eylül saat 12:25 ve 22:15’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı.

* 19 Eylül saat 08:20’de Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalcilere ait 1 mobesse kamera sistemi suikast taktiği ile hedeflenerek imha edildi. Bu eylem YJA Star güçleri tarafından gerçekleştirildi.

* 19 Eylül saat 13:35’te Girê FM Direniş Alanı’ndaki savaş tünellerini bombalayan işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

Bombardıman sürüyor

* 19 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 2 kez, Girê Bahar Direniş Alanı 2 kez Metîna bölgesinin Gundê Dergelê, Gundê Bazê ve Gundê Bêşîlî alanları 3 kez olmak üzere; toplam 7 kez savaş uçakları ile bombalandı.

* 19 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi ile Metîna bölgesi saldırı helikopterleri ile bombalandı.

* Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.

1 gerilla şehit

* 17 Eylül günü Şirnex’in Basa (Güçlükonak) ilçesinin Gundê Bana alanında görevi başındaki güçlerimiz ile işgalciler arasında temas yaşandı. Yaşanan bu temasta Rênas yoldaşımız şehadete ulaştı. Rênas yoldaşımızın ayrıntılı kimlik bilgileri daha sonra halkımız ve kamuoyu ile paylaşılacaktır.bombalandı." BEHDİNAN

 

*****

Gever kırsalında operasyon

Türk devlet güçleri Colemêrg’in Gever (Yüksekova) ilçesine bağlı Tiloran’a Jêr ve Tiloran’a Jor köylerinin kırsal bölgelerinde çok sayıda askerin katılımıyla operasyon başlattı. Her iki köyde Horê, Bere Sor ve Conî yaylarına geçişlerin sağlandığı köprü, zırhlı araçlarla kapatıldı ve köyün çevresi ablukaya alındı. Dün saatlerinden itibaren bölgeye kirpi tipi zırhlı araçlarla yüzlerce asker sevk edildi. Sipêrêz ve Omerê dağlarının bulunduğu alanlarda ise insansız hava aracı (İHA) ve silahlı insansız hava aracı (SİHA) hareketliliği yaşandı. HAKKARİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.