10 uzman çavuş istifa etti

6 Mayıs 2022 Cuma - 16:45

  • İşgal saldırılarına katılan 10 uzman çavuş, yaşadıkları psikolojik sorunlar nedeniyle istifa etti. 

 

Türk ordusunun, KDP iş birliğiyle 17 Nisan’da başlattığı işgal saldırılarında yaşanan şiddetli çatışmalar, askerlerin psikolojisine olumsuz etki etmeye başladı. Türkiye’nin havadan ve karadan sürdürdüğü saldırılara rağmen artan kayıpları, askerler arasında tartışmalar yarattı. 

Edinilen bilgilere göre; şiddetli çatışmalar ve zorlu arazi koşulları nedeniyle askerler zorluk çekerken, kimi askerler de travmaya yol açtı. Saldırılarda yaşanan asker kayıpları üzerine uzman çavuşlar arasında tartışmalar büyüdü ve bölgeye gitmek istemiyorlar. Şimdiye kadar saldırılara katılan en az 10 uzman çavuş istifa etti.

İstifa eden bir uzman çavuş, bölgedeki koşulların kendilerine anlatılandan daha kötü ve zor olduğunu, bunu bölgeye gittikleri ilk anda fark ettiklerini aktardı. Türk ordusuna katılmadan önce hem ekonomik hem de milliyetçi duygularla uzman çavuş olmak istediğini, işsiz kalınca arkadaşlarının da önerisiyle uzman çavuş olmaya karar verdiğini söyledi. Önce “vatan millet” diyerek kendini ikna ettiğini kaydeden uzman çavuş, sonrasında işin maddiyata döndüğünü, bölgeye gidince ölümü gördüklerini aktardı. 

Sınır hattında bilmedikleri arazilere sürüldüklerini belirten uzman çavuş, çıkan çatışmalarda çok sayıda askerin öldüğünü aktardı. Uzman çavuş, geçtiğimiz yıl başlatılan saldırılara 10 asker olarak katıldıklarını, ancak 2 askerin geri dönebildiğini söyleyerek, psikolojik sorunlar yaşadığını, bu nedenle istifa ettiğini söyledi. 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.