13 asker, 2 çadır ve 1 mobese imha edildi

25 Temmuz 2020 Cumartesi - 15:18

  • HPG/YJA Star gerillalarının Heftanîn’de gerçekleştirdiği eylemlerde 13 asker cezalandırıldı, 2 çadır ve 1 mobese imha edildi.

HPG, “Güçlerimiz 24 Temmuz günü Medya Savunma Alanları’ndan Heftanîn bölgesinde işgalci TC ordusuna yönelik bölgede devam etmekte olan Cenga Heftanîn Devrimci Hamlesi kapsamında eylemler düzenlemiştir” dedi.

HPG eylemlerin ayrıntılarına ilişkin şunları belirtti:

“Saat 09.45’te güçlerimiz, Tepê Kartal alanına bağlı Şehit Şilan mıntıkasında konumlanan işgalcilere yönelik bir eylem düzenlemiştir. Düşmanın konumlandığı mevzi ve barınaklara 3 ayrı koldan baskın yapan güçlerimiz 2 çadır ile 1 mobese kamerasını imha ederken, 11 düşman askerini de cezalandırmıştır.

Saat 16.30’da YJA Star güçlerimiz, Xantur alanında bulunan Şehit Berxwedan Tepesi’ndeki işgalcileri hedefleyen bir suikast eylemi düzenlemiştir. Bu eylemde hedeflenen 1 düşman askeri cezalandırılmıştır.

Saat 20.30’da güçlerimiz, Tepê Dupişk alanındaki düşman askerlerini hedeflemiştir. Düşman birliğinin etkili bir şekilde vurulduğu bu eylemde 1 asker cezalandırılmış ve 2 asker de yaralanmıştır.

Bu eylemler Zelal, Reşat, Argeş ve Zınar yoldaşlarımızın anısına gerçekleştirilmiştir.

‘Şifreza’da düşman güçleri vuruldu’

Şehit Bager ve Şehit Ronya Devrimci Hamlesi kapsamında güçlerimiz, Hakkari’nin Çelê (Çukurca) ilçesi sınırında bulunan Şifreza alanında ağaç kesen ve mevzilendirmeler yapan işgalci askerlere yönelik bir eylem düzenlemiştir. Bir süre denetim altında tutulan bu düşman birliği 24 Temmuz günü saat 11.00’da güçlerimizce hedeflenmiştir. Düşman askerlerinin yoğun ateş altına alındığı bu eylemde 1 asker cezalandırılmış, 1 asker ise yaralanmıştır. Eylem ardından alanda kısmi bir operasyon başlayan işgalci güçler, aynı gün sonuçsuz bir şekilde alandan geri çekilmiştir.

Başkale’deki operasyon sonuçsuz geri çekildi

12 Temmuz günü işgalci TC ordusu Van’ın Başkale ilçesine bağlı Aşkita alanında kapsamlı bir işgal operasyonu başlatmıştır. 20 Temmuz günü sonuçsuz bir şekilde alandan geri çekilen işgalci güçler Axula, Gozeldere, Aşkita, Sulavê ve Paçan alanlarında pusulamalar yapmaktadır."

ANF/BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.