Adalet Nöbeti'nde iftar

3 Nisan 2022 Pazar - 17:00

Adalet Nöbeti 392. gününde

Adalet Nöbeti 392. gününde

  • Adalet mücadelesini sürdüren Emine Şenyaşar ile oğlu Ferit Şenyaşar, ilk iftarlarını nöbet tuttukları Urfa Adliyesi önünde açtı. 

 

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 392. gününde sürüyor. 

Hafta sonu adliyenin kapalı olmasından dolayı nöbetlerini gün içinde Suruç ilçesinde bulunan evlerinde sürdüren aile, ilk iftarlarını açmak için Urfa Adliyesi önüne geldi. Geçen sene Ramazan ayında ilk iftarlarını adliye binası önünde açtıklarını belirten Ferit Şenyaşar, ezan okunmadan önce  "Bir yıl geçti yine adliye önündeyiz. Bir anne neden çocuklarının yanında değil adliye binası önünde iftar açar. Annenin iki çocuğu ve eşi katledildi bu anne nasıl evde otursun? Bu hukuksuzluğu herkes görüyor. Ramazan ayı adalet Barış ayıdır. Bütün yetkilileri bugünde İslam’a davet ediyorum. Bu zulüm İslam’a aykırıdır. İslam zulmü kabul etmez” diye konuştu. Ardından okunan ezanla birlikte aile ilk iftarlarını adliye binası önünde açtı.   URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.