Adalet sağlanana kadar direneceğiz

22 Nisan 2021 Perşembe - 17:49

  • Adliye binası önünde nöbet eylemlerini 46 gündür sürdüren Şenyalar ailesi, hastanede maruz kaldıkları saldırıya dair “gizlilik” kararının reddedilmesine tepki göstererek, “Adalet sağlanana kadar direneceğiz” dedi. 

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde “Adalet” talebiyle başlattığı nöbet eylemi, 46’ıncı gününde devam ediyor.

Gitmeyeceğiz...

Sosyal medya hesaplarında paylaşım yapan aile, kendilerine yönelik Suruç Devlet Hastanesi’ndeki ikinci saldırıyla ilgili açılan soruşturmada alınan “gizlilik” kararının kaldırılması için yapılan ikinci itirazın da reddedilmesine tepki gösterdi. 

Şenyaşar ailesi, anne Emine Şenyaşar’ın karar sonrası adliye bahçesinde ağıt yakmasına dair görüntüleri, “Üç yıl önce Suruç Devlet Hastanesi’nde üç insanımız katledildi. Dosyadan gizlilik kararının kalkmasını talep ettik. ÜSTÜNLERİN HUKUKU uygulanarak talebimizi heyet reddetti. Sırada Anayasa Mahkemesi var. ÂDALET sağlanana kadar direneceğiz. Buradan gitmeyeceğiz” mesajı ile paylaştı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.