Amedspor'dan uyuşturucuya Barikat!

Toplum/Yaşam Haberleri —

Amedspor taraftar grubu Barikat

Amedspor taraftar grubu Barikat

  • Amed'de bir süre önce geniş katılımla uyuşturucuya karşı kampanya başlatan Amedspor taraftar grupları Barikat ve Mor Barikat, "Uyuşturucuya karşı barikat ol' sloganı ile mahalle mahalle, ev ev dolaşarak yurttaşları uyuşturucuya karşı bilgilendiriyor.

MUSTAFA DOĞAN / AMED

Son yıllarda uyuşturucu yaşının giderek düştüğü, özellikle esrar ham maddesine kolay ulaşılabilir olması ve sokaklarda uyuşturucu kullanımının gözle görülür derecede artması Amedspor taraftar gruplarını harekete geçirdi. Erkek taraftar grubu Barikat ve kadın taraftar grubu Mor Barikat tarafından uyuşturucuya karşı geniş kapsamlı kampanya başlatıldı. Uyuşturucunun toplumsal bilince zarar vermesi nedeniyle böyle bir kampanyaya ihtiyaç duyduklarını kaydeden Barikat taraftar grubu sözcüsü Hidayet Akboğa, kampanyalarının süresiz olduğunu söyledi.

 

Barikat taraftar grubu sözcüsü Hidayet Akboğa

 

'Sadece Amed'de değil'

Uyuşturucuya karşı kampanyaya ihtiyaç duyulmasının temel nedenini, Kürt coğrafyasında uyuşturucu kullanımı ve tedarikinin çok kolay noktaya gelmiş olması, kolay erişilebilir olması, toplumsal bilince zarar vermesi ve geleceklerini tehdit altına alması olduğunu vurgulayan Akboğa, "Uyuşturucu kullanımı Amed kentimizde ciddi tehlike boyutuna gelmiş durumda, sadece Amed değil coğrafyamızın genelinde bu yayılım gözle görülür şekilde hissedilmekte" dedi.