Cevap verecek AKP’li var mı?

10 Ocak 2022 Pazartesi - 16:40

  • Adalet Nöbeti’ni sürdüren Şenyaşar Ailesi, “halkın içine karışın” talimatı alan AKP milletvekillerinin tüm illerde, “Bu annenin iki evladını ve eşini kim hastanede katletti” sorusuna maruz kalacağını söyledi.

Urfa’nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018’de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde 9 Mart’ta başlattığı Adalet Nöbeti, 309. gününde devam ediyor. Suruç ilçesinden 42 kilometre yol gelen Şenyaşar Ailesi, adliye önündeki pankartın önünde soğuk havaya rağmen nöbetini sürdürüyor. 

Ferit Şenyaşar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın AKP milletvekillerine “halkın içine karışın” talimatı verdiğini hatırlatarak, “Urfa’nın 8 milletvekili varsa halkın arasına geldiğinde, halk bu nöbetimizi soracak. ‘Bu anne niye dört mevsimdir bu adliye kapısında bekliyor’ diye soracaklar. Bu katliamı yapan AKP içinde bir milletvekilidir. Bu milletvekili hala birileri tarafından korunuyor. Korunduğu için de şu an savcılar etkisiz kılınmış, görevlerini yapamayıp suç işliyor. Eğer AKP milletvekilleri halkın içine karışacaksa bu mücadelemiz, Türkiye’nin her ilinde gündeme gelir. Milletvekillerine, ‘Bu anne niye adliye önünde bekliyor, bu annenin iki evladını ve eşini kim hastanede katletti’ diye sorulacak. Eğer AKP içinde bu soruya cevap verecek milletvekili varsa çıksın meydanda toplum arasına karışsın. Bu soruya cevap versin” dedi.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.