Çiftçilere gaz bombalı saldırı

10 Ağustos 2021 Salı - 18:31

  • DEDAŞ’ın elektrik kesintilerine karşı çiftçilerin yol kapatma eylemleri yayılıyor. Urfa-Mardin kara yolunu trafiğe kapatan çiftçilere, jandarma gaz bombalarıyla saldırdı.

Urfa’nın Haliliye ilçesine bağlı Çobanderesi mevkinde bir araya gelen çiftçiler, Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (DEDAŞ) elektrik kesintilerine karşı Urfa-Mardin kara yolunu traktör ve araçlarıyla trafiğe kapatarak eylem yaptı. Dün sabah erken saatlerde toplanan çiftçiler, sık sık yaşanan elektrik kesintilerinin ürünlerini kuruttuğunu, mağdur olduklarını ve sorunlarının çözülmesini istedi.

Yol kapatma eylemi nedeniyle Urfa-Mardin kara yolunda uzun araç kuyruğu oluştu. Eylemin yapıldığı alana çok sayıda asker gönderildi. Çiftçileri ablukaya alan jandarma, yolun açılmasını ve çiftçilerin dağılmasını istedi. Çiftçiler eylemlerini sonlandırmayı kabul etmeyince, jandarma gaz bombalarıyla saldırdı. Birçok çiftçi gazdan etkilenirken, çiftçilerin jandarma saldırısı sonrası bekleyişi sürüyor. Çiftçilerin yolda kalan araçlarından kaynaklı trafik akışı sağlanamadı.

DEDAŞ’ın kesintilerine karşı daha önce de çiftçiler Siverek, Hilvan ve Viranşehir’de aynı taleplerle eylemler yapmıştı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.