Cizîr hazırlıklarını yaptı

Cizîr Seçim Komisyonu Sözcüsü Berivan Kutlu

Cizîr Seçim Komisyonu Sözcüsü Berivan Kutlu

  • Cizîr Seçim Komisyonu Sözcüsü Berivan Kutlu, iktidarın kaybetmemek için seçim günü oyunlara başvurulabileceğini belirterek, halkın duyarlı olmasını istedi. 

 

Şirnex’in (Şırnak) Cizîr (Cizre) ilçesinde Seçim Komisyonu Sözcüsü Berivan Kutlu, iktidarın gitmesi için 14 Mayıs seçimlerinin önemli olduğunu belirterek, “Seçimlere sayılı günler kaldı. Tüm engellemelere ve depremin halk üzerinde yarattığı psikolojiye rağmen seçim hazırlıkları büyük moral veriyor. Alanlarda adaylarımızı karşılayan halk mesajını veriyor ve bu kirli sistemi göndermek istiyor. Bu moral bizim çalışmalarımızı da etkiliyor. İsteğimiz ve beklentimiz bu iktidarı göndermek” dedi. 

Sandık güvenliğinin önemine vurgu yapan Kutlu, şöyle devam etti: “Uzun bir zamandık sandık güvenliğine ilişkin çalışmalarımız sürüyor. Birkaç ay önceden biz hazırlıklarımızı yapmıştık. HDP’nin kapatılma davasına karşı HDP ile yaptığımız çalışmaları bu kez Yeşil Sol Parti’ye çevirdik. Bu konudaki çalışmalarımız dikkatli bir şekilde devam ediyor, halkımız da bu konuda hassas. Birçok kişi sandık güvenliğinde yer almak istiyor. Şimdiye kadar bu iktidar hırsızlık ve oyunlarla kaldı. Komisyonumuz çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Sandık güvenliği de birkaç açıdan devam ediyor. Bu konuda sorunumuz yok. Resmi olarak çalışmalar tamamlandı, ancak diğer açılardan sürüyor. Oy kullanmaya gittiğimizde okullarda duyarlı olalım ve oyunlara izin vermeyelim. Seçim günü kazanamayacak olanlar oyunlara başvurur. Bizler Botan halkımıza inanıyoruz. Halkımız oyunu kullandıktan sonra arabalara gidene kadar takip etmeli. Her yerde duyarlılık gerekiyor.”

Tekrar uyardı

Birçok gencin ilk kez oy kullanacağını,  çalışmaları yürütürken bazı kafa karışıklıkları gördüklerini söyleyen Kutlu, tekrar uyardı: "Sanki milletvekili seçimleri için iki oy kullanılacak gibi bir algı var. Bu yanlış. Kendi partimizin dışında başka partiye oy vermiyoruz. Pusulada sadece Yeşil Sol Parti’ye mühür vurulmalı. Zaten iki pusula var. Milletvekili seçimlerinde Yeşil Sol Parti’ye veriyoruz. Sadece cumhurbaşkanlığı için Kılıçdaroğlu’nun fotoğrafının olduğu yere oy veriyoruz.”  ŞIRNAK

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.