Deutsche Telekom: 6-15 Şubat açıklaması

Dünya Haberleri —

.

.

  • Alman telekom şirketi Deutsche Telekom, Bakûrê Kurdistan ve Suriye’de yıkıma sebep olan depremler nedeniyle Almanya'dan Türkiye ve Suriye'ye yapılan aramaları 15 Şubat'a kadar ücretlendirmeyeceğini duyurdu.

Suriye ve Türkiye’de yaşanan yıkıcı depremlerden dolayı taziyelerini sunan Deutsche Telekomdan yapılan açıklamada, Almanya'dan Türkiye ve Suriye'ye 6 Şubat-15 Şubat tarihlerinde yapılan arama ve gönderilen SMS'lerden ücret alınmayacağı bildirildi.
Türkiye ve Suriye'deki müşterileri için veri dolaşımlarının da 15 Şubat'a kadar ücretsiz olacağı belirtilen açıklamada, Deutsche Telekomun depremzedeler için "Aktion Deutschland Hilft"e (Almanya Yardım Ediyor) bir milyon euro bağışta bulunacağı kaydedildi.
Deutsche Telekom Üst Yöneticisi (CEO) Timotheus Höttges, konuya ilişkin değerlendirmesinde, Türkiye ve Suriye'den yansıyan deprem görütülerinin kendilerini derinden üzdüğünü ifade etti. Höttges, "Depremden etkilenen pek çok kişinin çaresizliğine sadece şefkatle değil, somut yardımla yaklaşıyoruz." ifadesini kullandı. BERLİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.