Düsseldorf'ta işgale karşı direniş mesajı

Yurt Dışı Haberleri —

Düsseldorf'ta işgal saldırıları protesto edildi

Düsseldorf'ta işgal saldırıları protesto edildi

  • Kürdistanlılar ve dostları, Düsseldorf’ta bir araya gelerek Türk işgal saldırılarını ve soykırım politikalarını protesto etti. Ulusal birliğin bir an önce sağlanması gerektiğine vurgu yapılan eylemde, işgalcilere karşı direniş mesajı verildi.

 

Almanya’nın Düsseldorf kentinde Defend Kürdistan öncülüğünde bir araya gelen binler Türk işgal saldırıları ve soykırım saldırılarını kınadı, direniş mesajı verdi.

Merkezi tren istasyonu önünde toplanan binlerce genç, kadın, çocuk, yaşlı Kürdistanlı ve dostları, sloganlarla Leugplatz'a doğru yürüyüşe geçti. eyleme çok sayıda Alman siyasi parti ve sendika da katıldı.

Buluşma noktasında konuşan Sol Parti Milletvekili Andre Hunko, Güney Kürdistan’a giden barış delegasyonunun engellenmesine tepki gösterdi. Hunko konuşmasında Kürt halkının özgürlük mücadelesi ile dayanışmalarının süreceğini dile getirdi.

foto: DENİZ BABİR/Düsseldorf

Güney de benzer akıbeti yaşar

Defend Kurdistan üyesi gazeteci Martin Dozer de Rojava’da Türk devletinin DAİŞ çeteleri ile birlikte Kürtlere saldırdığını hatırlatarak,  önlem alınmaması halinde benzeri bir durumun Güney Kürdistan’da da yaşanabileceği uyarısını yaptı. 

Yürüyüş ardından düzenlenen mitingde ise KON-MED eşbaşkanı Zübeyde Zümrüt: “Gerilla ve halkımıza karşı başlatılan imha saldırılarına karşı her gün alanlarda olacağız. Kürtler eski Kürtler değildir, bunu herkes böyle bilmelidir. 15 Ağustos ruhuyla işgal ve saldırıları kıracağız” diye belirtti.