‘Enes Aydemir tutuklansın’

Kadın Haberleri —

3 Kasım 2022 Perşembe - 19:00

Enes Aydemir

Enes Aydemir

  • Kendisine tecavüz eden polis Enes Aydemir’in tehditlerine devam ettiğini belirten mağdur S.S, Aydemir’in tutuklanmasını isteyerek, “Fail kamu görevlisi olunca savcı ve hakimler olayın üstünü örtmeye çalışıyor” dedi.

Sanal medya üzerinden tanıştığı polis Enes Aydemir tarafından 2 gün boyunca alıkonulan ve bu süreçte tecavüze uğrayan S.S adlı kadın, uzun süreli adalet mücadele sonucunda polis Enes Aydemir hakkında verilen takipsizlik kararını 1 Nisan 2022’de Anayasa Mahkemesi’ne (AYM) taşıdı.

Youtube kanalından tehdit etti

Şirnex’in (Şırnak) Cizîr (Cizre) İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Asayiş Amiri’nin korumalığını yapan polis Enes Aydemir’in tehditlerinin devam ettiğini dile getiren S.S., Aydemir’in tutulanmasını istedi. Youtube kanalında Enes Aydemir’in kendisine hakaret ettiğini ve tehditlerde bulunduğunu belirten S.S. şöyle dedi: “Bir buçuk yıldır hukuk mücadelesi veriyorum. Bu olaydan dolayı üniversiteye ara verdim. Psikolojik olarak çok yıprandım. Fail kamu görevlisi olunca savcı ve hakimler üstünü örtmeye çalışıyor. Yani devlet, devleti koruyor. Musa Orhan davasında da 10 yıl verildi ama denetimli serbestlikle bırakıldı. Arkasında güç var ve bırakılıyor. İpek Er öldü, Musa Orhan dışarıda. Böyle adalet olur mu? Bana tecavüz eden polisin tutuklanmasını istiyorum.”

Asker ve polislerin suçları örtülüyor

Asker ve polislerin karıştığı cinsel suçlara dikkat çeken S.S, “Sürekli Diyarbakır’ın Dağkapı ve Ofis gibi adreslerinde genç kızları tuzağa düşürmenin peşindeler. Benim yaşadıklarıma benzer şeyler yaşayan çok kadın var. Kadınlara çağrım; asker ve polisten uzak durun. Tek amaçları genç kızları tuzağa düşürmek. Suçların üstü kapatılıyor. Ben üstünün kapatılmasını istemiyorum, başka kadınların da mağdur olmasını istemiyorum” diye konuştu. AMED

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.