Eyn Îsa suçlarının dökümü

1 Kasım 2021 Pazartesi - 18:32

  • QSD, Türk ordusunun Ekim’de Eyn Îsa'da işlediği suçların bilançosunu açıklayarak, sivillerin yaşam alanlarını hedef aldığını bildirdi.

 

Demokratik Suriye Güçleri (QSD), işgalci Türk ordusunun Eyn Îsa bölgesinde işlediği suçların bilançosunu internet sitesinde yayınladı. İşgalci Türk ordusu, Eyn Îsa çevresini ve Girê Spî'nin batısındaki köyleri hedef almaya devam ettiği hatırlatılan bilanço şöyle:

*  5 Ekim'de El-Hoşan köyü yakınları ve M4 Karayolu’nda askeri bir aracı hedef alarak Şam hükümeti güçlerine ait 4 askeri yaraladı.

* 8 Ekim'de El-Sêlîbî köyüne sızma girişimi güçlerimiz tarafından engellenmiş ve eylemde köye giren çete elemanlarından biri yaralandı.

* 9 Ekim’de Eyn Îsa’nın doğusunda sivillerin bulunduğu El-Hiwêce köyü bombalandı.

* 10 Ekim’de, İtîdat Gaz İstasyonu’nu ve Eyn Îsa’nın doğusunda bulunan M4 Karayolu’nu ağır silahlarla hedef aldı.

* 12 Ekim’de  Eyn Îsa’nın doğusunda bulunan bir ticaret merkezini hedef aldı. Saldırı sonucu maddi hasar meydana geldi. Mişêrfa’da bulunan tahıl depolarını, Şerqiye İstasyonu’nu ve M4 Karayolu’nu ağır silahlarla bombaladı. Öte yandan Eyn Îsa’nın batısındaki üssünden Seyda köyünü hedef aldı.

* 15 Ekim'de Eyn Îsa’nın doğusundaki El-Hiwêce köyünü bir kez daha ağır silahlarla hedef aldı. Ayrıca Um El-Beramîl köyünü bombalayarak sivillerin mallarına zarar verdi.

*  22 Ekim’de Ebû Nîtaw ve M4 Karayolu ağır silahlarla bombalandı.

*  23 Ekim’de El-Siqêr köyünde bulunan üssünden El-Tiruq köyünü bombaladı.

*  26 Ekim’de Mişêrfa’da bulunan tahıl depolarını, Şerqiye İstasyonu’nu ve M4 Karayolu’nu bir kez daha ağır silahlarla hedef aldı.

*  27 Ekim’de Eyn Îsa’nın batısındaki üssünden Seyda köyünü ağır silahlarla hedef aldı.

* 30 Ekim’de El-Siqêr köyünde bulunan üssünden El-Hiwêce köyünü ağır silahlarla bombardımana tabi tuttu.

* 31 Ekim’de El-Hiwêce köyü ağır silahlarla bombalandı, eş zamanlı ışıldak da kullanıldı.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.