Her şeye rağmen güçlü

Gezi açıklama

Gezi açıklama

  • Gezi Parkı protestoları sırasında polis tarafından katledilen Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük, “Her şeye rağmen güçlü duracağım, oğlum yıkıldığımı görmeyecek” dedi. 

İHD Ankara Şubesi, Gezi Parkı protestoları sırasında Güvenpark’ta polis tarafından katledilen Ethem Sarsülük’e ilişkin şube binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantının yapıldığı salona, “Hepimiz oradaydık, Ethem de oradaydı. Gezi mahpuslarına özgürlük, Gezi direnişi 11 yaşında” pankartı asıldı. Toplantıya Ethem Sarısülük’ün annesi Sayfi Sarısülük, İHD Eş Genel Başkanı Hüseyin Küçükbalaban ve Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyeleri çok sayı kişi katıldı. 

İHD Ankara Şube Eşbaşkanı Aslı Saraç, protestoların hak ve hukuk talebi üzerinden geliştiğini ifade ederek, “Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) kararına rağmen hukuksuz ve delilsiz bir şekilde tutsak olan  Can Atalay, Tayfun Kahraman, Çiğdem Mater, Mine Özerden ve Osman Kavala’ya buradan ses veriyor, selamlıyor ve ‘Biz de Gezi’deydik’ diyoruz. Gölgelerini satamadığınız ağaç bizim, Ethem Sarısülük biziz, Berkin Elvan hepimiziz, Ali İsmail Korkmaz tüm Eskişehir’dir. Antakya’lı Abdullah Cömert’i, Ahmet Atakan’ı, Lice’li Medeni Yıldırım’ı, Gülsuyu’nda katledilen Hasan Ferit Gedik’i, trafik kazasında yitirdiğimiz Mehmet Ayvalıtaş’ı saygıyla anıyor ve selamlıyoruz” diye konuştu. 

Sayfi Sarısülük, oğlu Ethem Sarısülük’ün katledildiği Güvenpark’ta bugün yapılacak eyleme katılmaya davet ederek, “Yalnız kalmasın diye günlük olarak yanına gidiyorum, konuşuyorum ama o bana ses vermiyor. Katil ses verdirmedi. Birinci olarak katil Tayyip, o yanında besliyor. Ben yine oğlumun yanındayım. Her şeye rağmen güçlü duracağım, oğlum yıkıldığımı görmeyecek. O’nun sayesinde ayakta duruyorum” dedi. ANKARA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.