Hizmet merkezi yaptılar

Dünya Haberleri —

Suveyde'de halk gösterileri

Suveyde'de halk gösterileri

  • Al-Qurayya’da bulunan Baas merkezine el koyan Süveydeli Dürziler, burayı halkın doğrudan hizmet alabileceği bir merkeze dönüştürdü. Baas merkezi artık Sultan Al-Atrash Hizmet Merkezi olacak.

Baas Partisi'nin Al-Qurayya kasabasındaki şubesi Dürzi aktivistlerin çabaları ile kapatıldı. Baas partisinin merkezlerinden biri olan binanın halkın hizmetine açılmasına karar veren aktivistler,  hazırlıkları yapmak için binaya girdi. Aktivistlerin binaya girişini engellemeye çalışan, Baas’ın Al-Qurayya şubesi sekreteri ile çok sayıda parti üyesinin engelleme girişimi sonuçsuz kaldı. Taraflar arasında yapılan görüşme sonrasında, bölüme ait tüm belge ve dosyaların, binadaki tüm varlıkların envanteri ve denetimi yapıldıktan sonra mühürlenecek özel bir ofise konmasına karar verildi. Belgelerin eksiksiz olarak Şam yönetimine teslim edilmesini içren anlaşmaya oybirliğiyle karar verildi. Suwayda 24'e bilgi veren aktivistler, binanın hizmet merkezine dönüştürülmesi için Baas yöneticilerine yapılan çağrıların sonuçsuz kalması ile harekete geçme kararı aldıklarını söyledi. Aktivistler: “Eğitim, sağlık, medya ve şikayetlerin değerlendirileceği ofislerden oluşturulacak olan “Sultan Al-Atrash Hizmet Merkezi”nin açılışını yakında duyuracağız.”

Yolsuzlukla mücadele için
Beldedeki kamu hizmetlerinin denetlenmesini su, elektirik ve tarım derneklerinin çalışmalarının uzmanlar tarafından yeniden ele alınacağına dikkat çekildi. Aktivistler, ücretsiz olarak sağlanacak tıbbi yardımlar için uzman personelin hazır olduğu, ofislerin hazırlanması ile faaliyetin başlayacağı söylendi. 
Açılışı yapılacak olan merkez konusunda Suwayda 24’e bilgi veren Aktivistler, Rüşvet, adam kayırma ve yolsuzlukla mücadele için özel bir bölüm oluşturulacağına dikkat çekti. “Söz konusu çalışmada ayrıca, görevi bölge sakinlerinden, genellikle yolsuzluk dosyalarıyla ilgili çeşitli türde şikayetleri almak, failleri ortaya çıkarmak ve kamu kurumlarının çoğunda yaşanan zimmete para geçirme ve hırsızlık operasyonlarını kovuşturmak olan bir şikayet ofisinin kurulması da öngörülüyor” diyen aktivistler, “böylece bu yanlışı da ortadan kaldıracağız” dedi. SÜVEYDE

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.