İngiltere’de kısıtlamalar üst seviyede

Dünya Haberleri —

5 Ocak 2021 Salı - 15:25

  • İngiltere’de koronavirüsün mutasyona uğraması üzerine vaka sayısında ve can kayıplarında yaşanan artış nedeniyle kısıtlamalar en üst seviyeye çıkarıldı.

 

İngiltere’de hükümet, koronavirüsün mutasyona uğraması sonucu vaka sayısında ve ölüm oranında yaşanan artış nedeniyle ülkedeki tedbirleri en üst seviyeye çıkarma kararı aldı. Başbakan Baris Johnson, yeni korana türünün bir öncekine göre yüzde 50 ile 70 arasında daha hızlı yayıldığını ve bunun da sağlık sistemi üzerinde baskı yarattığını belirterek ülke genelinde sokağa çıkma kısıtlaması ilan edildiğini duyurdu. Karara göre temel ihtiyaçlar için alışveriş yapmak, sağlık kuruluşlarına gitmek ve spor yapmak dışında sokağa çıkmak yasaklandı. Tüm okullar Şubat ayındaki dönem tatiline kadar uzaktan eğitim planlamasına giderken, kreşler açık kalacak. Üniversite öğrencileri ise uzaktan eğitime devam edecek, Premier lig gibi profesyonel spor karşılaşmaları ise sürecek.

Kısıtlamaların Şubat ortasına kadar sürmesi beklenen İngiltere’de son 24 saatte 58 bin 784 yeni koronavirüs vakası tespit edildi, 407 kişi de hayatını kaybetti. Ülke genelinde toplam vaka sayısı 2 milyon 713 bin 563, toplam ölüm sayısı ise 75 bin 431’e yükseldi.

LONDRA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.