İşgalciye geçit yok

  •  Saldırıdan suikasta, sabotajdan ağır silahlara, koordineli gerilla eyleminden darbelemeye kadar birçok taktiği iç içe kullanan gerilla güçleri 30 eylem gerçekleştirdi; 7 Türk askeri cezalandırıldı, 11 mevzi darbelendi.
  •  Şehîd Delîl Batı Zap Bölgesi’nde Direniş Alanları’nı havadan ve karadan aralıksız ve yoğun bir şekilde bombalayarak alana yerleşmeye çalışan Türk ordusu etkili gerilla eylemleri ile durduruldu. 

 

Gerilla güçleri profesyonel tim savaş tarzı ile işgalci Türk ordusuna ağır darbeler vurmaya devam ediyor. 

HPG Basın ve İrtibat Merkezi (BİM) 12-13 Eylül’deki gerilla eylemleri ve işgalci saldırılara ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Güçlerimiz profesyonel tim savaş tarzı ile işgalci Türk ordusuna ağır darbeler vurmaya devam ediyor. Yüksek savaş performansı ile saldırıdan suikasta, sabotajdan ağır silahlara, koordineli gerilla eyleminden darbelemeye kadar birçok taktiği iç içe ustalıkla uygulayan güçlerimiz 30 eylem gerçekleştirdi. Bu eylemlerde; 7 işgalci cezalandırıldı, 1 işgalci yaralandı ve 11 mevzi darbelendi” denildi. HPG-BİM, “Direniş Alanları’nı havadan ve karadan aralıksız ve yoğun bir şekilde bombalayarak alana yerleşmeye çalışan Türk ordusu etkili gerilla eylemleri ile durduruldu” dedi.

Gerilla eylemleri ve işgalci güçlerin saldırılarına ilişkin detaylar şöyle:

Şehîd Delîl Batı Zap Bölgesi

*  12 Eylül saat 07:30, 08:10, 09:10, 11:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 4 mevzi darbelendi.

*  12 Eylül saat 14:00 ve 16:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçleri tarafından gerçekleştirildi.

*  12 Eylül saat 17:00 ve 17:20’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 3 mevzi darbelendi.

*  12 Eylül saat 17:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler orta otomatik silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçlerince gerçekleştirildi.

* 12 Eylül saat 18:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçleri tarafından gerçekleştirildi.

Helikoptere müdahale

*  13 Eylül saat 00:20 ve 01:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’nda indirme yapmak isteyen helikopterlere YJA Star güçleri tarafından ağır silahlar ile 7 kez müdahale edildi.

*  13 Eylül saat 03:00’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerince gerçekleştirildi.

*  12 Eylül saat 04:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmaya çalışan işgalciler ağır silahlar ile 6 kez vurularak darbelendi.

*  12 Eylül saat 09:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmaya çalışan işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

*  12 Eylül saat 11:30 ve 14:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmaya çalışan işgalciler sabotaj taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 2 işgalci cezalandırıldı.

İki koldan saldırı

*  12 Eylül saat 17:05’te Girê Amediyê Direniş Alanı’nda ilerlemeye çalışan işgalcilere koordineli gerilla taktiği ile iki koldan saldırı eylemi düzenlendi. Birinci saldırı kolu; el bombaları ve ferdi silahlar ile işgalcileri hedefleyip vurdu. Burada 2 işgalci cezalandırıldı, 1 işgalci de yaralandı. İkinci saldırı kolu; ferdi silahlar ile işgalcileri hedefleyip vurdu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçleri tarafından gerçekleştirildi. Eş zamanlı olarak farklı bir işgalci grubu da ferdi silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

Zap Bölgesi

* 13 Eylül saat 04:30’da Sîda Direniş Alanı’ndaki işgalciler ferdi silahlar ile vurularak darbelendi. Bu eylem YJA Star güçleri  tarafından gerçekleştirildi.

Bombardıman sürüyor 

Türk ordusunun gerçekleştirdiği saldırılar ise devam ediyor. 

*  12 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Bahar Direniş Alanı 2 kez savaş uçakları ile bombalandı.

* 13 ve 14 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî ve Girê Amediyê Direniş Alanları saldırı helikopterleri ile bombalandı.

* Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı.”  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.