KDP güçleri pusu kurdu

5 Eylül 2021 Pazar - 19:01

  • HPG BİM, 7 kişilik bir gerilla grubunun Xelifan bölgesi civarında Zap Suyu’nu geçmeye çalışırken KDP güçleri tarafından pusuya düşürülerek saldırıya uğradığını açıkladı.

ANF’de yer alan 4 Eylül tarihli HPG Basın İrtibat Merkezi imzalı açıklamanın tamamı şöyle: ”KDP güçlerinin bu tarzda alçakça bir biçimde güçlerimizi pusuya düşürerek şehit etmesinden daha kötü bir şey olamaz. Bunun Kürtlük ile hiçbir alakası yoktur. Bu, Kürdistan halkının özgürlük davasına büyük zarar verecek bir saldırıdır. Belli ki KDP yönetimi, güçlerimizin yakınına ve çevresine kendi güçlerini yerleştirerek vurmamızı istiyordu ve bunu bekliyordu. Biz bu hassas dönemde, halkımızın ulusal çıkarlarını düşünerek onları vurmayınca, bu kez bizim güçleri haince pusuya düşürüp vuruyor ve tek taraflı bir biçimde çatışma sürecini geliştirmek istiyor.

Tüm Kürdistan halkı Barzani’den ve KDP yönetiminden şunu sormalıdır: Kürtler arası bir çatışmadan ve Kürt gençlerinin kanının dökülmesinden siz ne kazanacaksınız? Neden Kürtler arası çatışmayı ısrarla dayatıyorsunuz? 21. Yüzyıl’da Kürtler arası bir çatışma çıkarmak halkımızın geleceğini karartma değil midir? Halkımız ve dost çevreler bunu KDP’den sormalıdır.

Türk devletinin İmralı’da Önderliğimize karşı ve tüm zindanlarda yoldaşlarımıza karşı uyguladığı işkencenin yanında her alanda halkımıza ve güçlerimize karşı yürüttüğü faşist sömürgeci saldırılara ve katliamlara KDP’nin de eşlik etmek istemesini tüm halkımızın ve kamuoyunun adaletine, vicdanına ve takdirine bırakıyoruz.”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.