Konya’da belediyelerimiz olacak

DEM Parti Konya buluşması

DEM Parti Konya buluşması

  • Kulu’daki halk buluşmasında konuşan DEM Parti Eşbaşkanı Tuncer Bakırhan, "31 Mart akşamı Konya’nın birkaç yerinde belediyelerimiz olacaktır" dedi. 

Bakırhan, seçim çalışmaları kapsamında Konya’nın Kulu ilçesindeki halk buluşmasına katıldı. Kulu girişinde yüzlerce araçlık konvoylar karşılanan Bakırhan ve beraberindekiler, buradan ilçe merkezine geçti. İlçedeki halk buluşmasında konuşan Bakırhan, "Yüzyıllardır ana toprağından göçmüş ve göçtüğü yerde diline, kültürüne sahip çıkan başka bir halk yoktur. Gerçekten siz İç Anadolu Kürtleri, Kulu’da, Cihanbeyli’de ve Konya’daki kardeşlerimiz ile ne kadar gurur duysak azdır” dedi 

Kazanıma dönüştürme zamanı

Bakırhan, şunları söyledi: "Yüzyıllardır ana sütü gibi helal dilinden ve kültüründe vazgeçmeyen halkımız, 31 Mart gününü kazanıma dönüştürme günüdür. Emin olun şu anda Avrupa'nın dört bir yanından Kulu’daki buluşmamızı izliyorlar. Sizlere inanıyorum. Siz vazgeçmeyenler; kesinlikle sandıkta cevabı vereceksiniz."

 

 

Birlikte cevap vereceğiz

Bakırhan, 31 Mart'ta Konya'da birkaç belediyeyi kazanacaklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: "31 Mart akşamı Konya’nın birkaç yerinde belediyelerimiz olacaktır. Buna hep birlikte şahit olacağız. Şimdi buradan sesleniyorum; bakın belediyelerimize kayyım attıkları yetmediği gibi bir de Kürt illerine seçmen kaydırıyorlar. Sizden ricam, onların taşıdığı her seçmene karşı oy kullanacak iki kişiyi kentlerine gönderelim. Eğer paraları yoksa partimizin ilçelerine gitsinler. Orada içecekleri helal çaylardan sonra biletlerini alıp oylarını kullanmaya gitsinler. İnşallah onlara gereken cevabı hep birlikte vereceğiz. 

Murat Bozdağların emaneti

Kulu’da fark yaratacağız. Kulu'da çok dilli belediyecilik anlayışımızı hayata geçireceğiz. Herkesin kendi dilinde konuşması ve dillerini yaşatabilmesi için sonuna kadar olanak yaratacağız. Değerli Kulu halkı, Bekir başkanımız ile Esma arkadaşımız, sizlere Murat Bozdağların emanetidir." KONYA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.