Korucubaşı vurdu, AKP örtbas peşinde

Kadın Haberleri —

11 Şubat 2021 Perşembe - 23:00

  • Eski itirafçı, katil ve korucubaşı Murat İpek, gerçek kimliğini öğrendikten sonra nişanı bozan AKP çalışanı Aleyna Avcı’yı silahla ağır yaraladı. AKP Diyarbakır İl Yönetimi ise duyulmaması için olayı örtbas etmek istiyor. 

YILMAZ KAYA/AMED

Türk emniyet müdürlüklerinde çalıştığı sürede işlediği cinayet, çek-senet tahsilatı ve gasp gibi olaylarda adı sıklıkla geçen eski itirafçı ve korucubaşı itirafçı Murat İpek, sosyal medya üzerinden tanışıp nişanlandığı AKP Diyarbakır İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İl Gençlik Kolları Kadın Komisyonu Başkanı Aleyna Avcı’yı (21) göğsünden tabancayla vurdu. Murat İpek’in gerçek kimliğini öğrendikten sonra nişanı bozmak istemesi üzerine vurulan Aleyna Avcı, hastanede yaşam mücadelesi verirken, itirafçı İpek kayıplara karıştı.

AKP Diyarbakır Yönetimi ise olayın duyulmaması için Avcı ailesiyle görüşerek konunun kapatılmasını istedi.


Alınan bilgilere göre, halen Egîl (Eğil) ilçesinde korucubaşı olarak görev yapan itirafçı Murat İpek, bir süre önce sosyal medya üzerinde kendisini ‘binbaşı’ olarak tanıtarak, AKP Diyarbakır Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve İl Gençlik Kolları Kadın Komisyonu Başkanı 21 yaşındaki Aleyna Avcı ile arkadaşlık kurdu. 

Aile gerçek kimliğini öğrendi

Kısa bir süre önce Aleyna Avcı ile nişanlanan itirafçı Murat İpek, ailenin gerçek kimliğini öğrenmesi sonrası sorun yaşadı. Avcı’nın babası nişanı bozdu.

5 Şubat günü, Aleyna Avcı ile son kez görüşmek isteyen itirafçı Murat İpek, onu Amed Kayapınar ilçesi yeni stadyum mevkiine çağırdı. Aleyna Avcı, görüşmeye annesi ve kuzeni ile birlikte gitti.

Yaşanan tartışma sonrasında Murat İpek üzerinde taşıdığı silahla Aleyna Avcı’yı göğsünden tabancayla vurarak olay yerinden kaçtı.

Ailesi tarafından Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Aleyna Avcı, yoğun bakıma alındı. Ameliyata alınan genç kadının ciğerinin bir kısmı alınırken, hayati tehlikesinin halen devam ettiği öğrenildi.

Saldırıdan sonra kayıplara karışan katil zanlısı Murat İpek’ten ise bir haber yok. 

AKP İl Yönetimi olayı kapatmaya çalışıyor

Aleyna Avcı’nın vurulması ardından AKP Diyarbakır İl Yönetimi, olayın duyulmaması için aile ile görüşmelerde bulundu. AKP’liler, gerekirse genç kadını özel ambulans uçak ile Ankara’ya nakledebileceklerini, olayın basına yansımamasını istedi.