Öldüğü gece yakınlardaki araca binen kişi Ümitcan Uygun

Kadın Haberleri —

14 Ekim 2020 Çarşamba - 15:45

  • Haziran ayında evinde ölü bulunan Aleyna Çakır’a daha önce şiddet uygulayan ve şüpheli konumda bulunan Ümitcan Uygun’un, Aleyna’nın öldüğü gece evin yakınındaki araca binen kişi olduğu netleşti. Ayrıca olay yeri inceleme raporunda Aleyna’nın bacaklarında morluklar tespit edildi.

Ankara’da 3 Haziran’da intihar ettiği iddia edilen Aleyna Çakır’ın şüpheli ölümüyle ilgili gözaltına alınıp serbest bırakılan Ümitcan Uygun hakkında tüm şüphelere rağmen hala bir işlem yapılmazken, soruşturmaya ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.
Yeniden ifadesi alınan Aleyna’nın anne ve babası Hatun ile Mehmet Esen, baş şüpheli Uygun ve çevresinin suçlu olduğuna dikkat çekti.

‘Tek kişi var’ denilmişti

Aleyna’nın ölümü sonrası polisin tuttuğu ilk tutanakta, apartmanın önünde iki kişi, ikinci tutanakta ise tek kişi olduğu belirtilmişti.
Kadının ailesi, çelişkinin giderilmesi için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe verdi. Başsavcılığın yaptığı inceleme sonrası hazırlanan raporda, iki rapor arasındaki çelişkinin teknik imkanlar, kamera açısı ve gece olması nedeniyle ortaya çıkmış olabileceği öne sürüldü.
Savcılık, kameranın uzakta olması, araçtan inen kişi ya da kişilerin karanlıkta kalmaları sebebiyle polis merkezinde görüntüyü izleyerek tutanak tutan görevlilerin yanılmış olabileceğini savundu.

Bacaklarında morluklar

HTS kayıtlarına göre, Uygun’un araçtan inerek, park halindeki kendi aracına binip uzaklaştığı yönündeki tespitin dosya içindeki ifadeler ve baz kayıtlarıyla uyumlu olduğu açıklandı.


Böylece Aleyna’nın yaşamını yitirdiği gece evin yakınındaki otomobile binen kişinin Ümitcan Uygun olduğu netleşmiş oldu.
Olay yeri inceleme raporuna göre, Aleyna’nın bacaklarında morluklara rastlandı. Ayrıca kadının evinde biri kırık iki alkol şişesi bulunduğu da raporda yer aldı. 

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.