Özgürlüğe yürüyorlar

  •  15 Ağustos Atılımı’nın yıldönümünde gerillaya katılan 20 genç kadından sonra 20 genç daha özgürlük mücadelesine katıldı. Genç savaşçılar “özgür bir yaşam inşa etmek için gerilla saflarına katılıyoruz" dedi.

 

15 Ağustos Atılımı’nın yıldönümünde gerillaya katılan 20 kadından sonra 20 genç daha gerilla saflarına katıldı. Yaptıkları basın açıklamasıyla katılımlarını duyuran genç savaşçılar "Önder Apo’nun fiziki özgürlüğü için, şehitlerimizin intikamını almak, mazlumlara özgür bir yaşam inşa etmek için gerilla saflarına katılıyoruz" dedi.

“Egît komutanın ve Heval Zîlan'ın fedakâr ruhuyla binlerce genç dağlara çıkarak özgürlüğe yürüdü. Bizler de bu devrimci ruhla bu özgürlük yürüyüşüne katılacağız” diyen genç savaşçıların “Önderliğin tecridi Kürt halkını yok etme politikasıdır. Faşist, soykırımcı Türk devleti Önderliği bizden koparmak istiyor; ama Önder Apo, devrimci ve tarihi duruşuyla bu boş siyaseti ortadan kaldırdığı gibi, 'Güneşimizi Kimse Karartamaz' gerçeğini de görmemizi sağladı. Önder Apo, bu 50 yıllık devrimci mücadelede, devrim ve özgür yaşam için canını feda eden sayısız kahraman yoldaşı yetiştirdi ve eğitti” ifadelerine yer verdiği açıklamalarında, “Bizler Önderlik paradigmasını benimsemiş gençler olarak düşmanın faşist ve vahşi saldırılarını kabul etmiyor ve bugün halkımızın karşı karşıya olduğu sorunları gerçekten çözebilecek tek yol olan kararı alıyoruz” vurguları öne çıktı. 

Çağrıya yanıt oldular

Komalên Ciwan ve Komalên Jinên Ciwan'ın 15 Ağustos tarihinde başlattığı “Jin Jiyan Azadî Serbixe Azadî” ve “Cenga Azadiyê Serbixin” kampanyaları çerçevesinde PKK Yürütme Komitesi Üyesi Murat Karayılan’ın katılım çağrısına yanıt olduklarını belirten genç savaşçılar, 4 parça Kurdistan'ın tüm genç kadın ve erkeklerini ve düşman saldırısı altındaki tüm gençleri özgürlük yürüyüşüne katılmaya çağırdı. 

ANF/BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.