Paris şehitleri için eylem

Kadın Haberleri —

8 Ocak 2021 Cuma - 15:05

  • PKK kurucularından Sakine Cansız (Sara), KNK Temsilcisi Fidan Doğan (Rojbin) ve Gençlik Hareketi üyesi Leyla Şaylemez’in katledilişlerinin yıldönümü İsviçre’nin Zürih kentinde düzenlenen yürüyüşle protesto edildi. Salzgitter’de anma gerçekleştirilirken Heilbronn’da da stand açıldı.

İsviçre’nin Zürih kentinde Ronahi Kadın Meclisi öncülüğünde  Bahnhofplatz’da bir araya gelen kadınlar, üzerinde 3 Kürt kadın devrimcinin fotoğraflarının bulunduğu “Katilleri tanıyoruz, katliamın sorumlusu Erdoğan yargılanmalıdır” yazılı önlükler giyerek kent merkezinde sessiz bir yürüyüş düzenledi. Yürüyüş ardından eylemciler tekrar Bahnhofplatz'a döndü. Burada Sakine, Rojbîn ve Ronahî başta olmak üzere binlerce kadının ölüm emrini veren Erdoğan'ın yargılanması talebiyle TJK-E'nin sürdürdüğü “Diktatör yargılansın” kampanyasına ilişkin Almanca bildiri okundu. 

Heilbronn’da stant

Almanya’nın Heilbronn kentinde Klianplatz’da bir stant açıldı. Burada bir konuşma yapan Gulistan Meşkine, Fransa’nın katliamda yer alanları yargılaması gerektiğini belirtti. Ayrıca TJK-E’nin 25 Kasım’da başlattığı “Diktatörü yargılamak için 100 neden” kampanyası için imza toplandı.