Pervari’de JÖH’e sabotaj

16 Ağustos 2020 Pazar - 15:59

  • Gerillalar, 12 Ağustos gecesi, Jandarma Özel Harekat (JÖH) elemanlarını taşıyan aracı sabotajla vurdu; imha edilen araçtaki 10 JÖH elemanı öldürüldü.

 

Türk ordusunun işgal ve imha saldırıları Kuzey ve Güney Kürdistan, hava kuvvetleri desteğindeki tüm savaş unsurlarının katılımıyla sürüyor. Başta Heftanîn olmak üzere büyük bir direniş sergileyen gerillalar, eylemlerle de yanıt veriyor.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün yapılan yazılı açıklamada, eylem ve operasyonlarla ilgili şu bilgiler verildi:

* JÖH elemanları bir süredir Siirt’in Pervari ilçesine bağlı Kato Hêşat alanında pusu atıyordu. Gerillalar, Türk birliğini denetim altına alarak bir süre hareketliliğinin takip etti. Gerillalar, 12 Ağustos günü saat 22.00’de bu birlikteki bir aracı, Pervari ile Hêşet alanı arasındaki yol üzerinde sabotaj taktiğiyle hedef aldı.  Tam isabetle vurulan araç tümden imha edildi; 10 JÖH elemanı öldürüldü.

* Türk ordusu, 7 Ağustos günü kontraların desteği ile Van’ın Gürpınar ilçesine bağlı Körük ve Axula alanlarında bir operasyon başlattı. Operasyon, 13 Ağustos günü sonuçsuz bir şekilde çekildi.

* Türk ordusu, Şırnak’ın Gabar Dağı bölgesinde bulunan Çirav alanında hava saldırısı yaptı. Bu saldırıda Argeş ve Warşin şehadete ulaştı.

* Medya Savunma Alanları’na yönelik hava saldırıları sürüyor. Türk savaş uçakları, 15 Ağustos günü saat 15.00’te Avaşin bölgesine bağlı Arıs-Farıs’ı bombaladı. Türk savaş uçakları, 13 Ağustos’ta ise Dihok’un Zawite’ye bağlı Reşankê köyünde bir aracı hedef aldı; üç milis şehit düştü.  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.