PKK Gençlik Konferansı yapıldı

  • 1. PKK Gençlik Konferansı, "Apocu Ruh İle Kendimizi Yenileyelim Özgürlük Savaşını Kazanalım" şiarıyla gerçekleştirildi. 

 

Komalên Ciwan Koordinasyonu tarafından yapılan açıklamada, Zap direnişinde kahramanca savaşarak şehadete ulaşan Rizgar Karasungur'a adandığı belirtilen konferansın, tüm Kurdistan'dan ve yurt dışından 40 delegenin katılımıyla 9 gün sürdüğü bildirildi. Koordinasyon'un açıkamasına göre; tüm değerlendirme ve tartışmalardan yola çıkılarak bazı temel ve stratejik kararlar alındı.

*  Rêber Apo'nun fiziksel özgürlüğünün farkına varmak, tecridi kırmak, tüm mücadelelerinin, savaşlarının ve faaliyetlerinin merkezine onu koymak ve bu temelde Apocu gençlik ruhuyla her zaman ve her yerde seferber olmak.

*  Önder Apo'nun fikirlerini, felsefesini ve paradigmasını, Ortadoğu'dan Latin Amerika'ya, Afrika'dan Asya'ya, Avrupa'dan Avustralya'ya kadar tanıtmak ve yaymak. Bu temelde sisteme karşı ve gençlik hareketleri ve örgütleriyle ile mücadele ittifakları geliştirmek.

*  Apocu Gençlik Hareketi, zamanın tarihsel görevleri temelinde kesinlikle zihniyette yenilik, düşüncede derinlik, tarzda incelik ve tarzda yaratıcılık geliştirmelidir.

*  "Evini, mahalleni, ülkeni koru” bakış açısıyla her alanda olma, örgütlenme ve eğitim faaliyetlerini geliştirme; kendini savaşa hazırlama.

*  Üniversite çalışmalarını en stratejik çalışma ve başarı ölçüsü olarak değerlendirmek ve bu doğrultuda üniversite çalışmaları için her yerde seferber olmak.

*  Ajitasyon ve propaganda çalışması yeniden inşa edilmeli, güçlendirilmeli ve stratejik bir misyon kazanmaldır.

*  Komünlerin, meclislerin, akademilerin ve kooperatiflerin inşasında bulundukları konuma göre katılmak, kendilerini birinci derecede sorumlu görmek, öncülük rolü ile inşa işlerini geliştirmek,

* Apocu Gençlik Hareketi'nin faaliyet çizgisi olan kitleleşme, radikalleşme ve etkilemeye dayalı olarak faşizme karşı birleşik misilleme eylemlerini hamleci bir ruhla yeniden geliştirmek.  BEHDÎNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.