PKK’den KDP ve TC’ye yanıt

10 Eylül 2020 Perşembe - 14:13

  • PKK Diplomasi Komitesi, PKK’nin mücadele meşruiyetini sorgulayan KDP ve “PKK, Hewlêr’i ele geçirmek istiyor” diyen Türk Dışişleri Bakanı’na yanıt verdi.

 

Yazılı bir açıklama yapan PKK Diplomasi Komitesi, Türk Dışişleri Bakanlığı’nın “PKK, Hewlêr’i ele geçirmek istiyor” açıklamasına yanıt verdi. Komite, ”Hewlêr Güney Kürdistan’ın başkentidir. Hewlêr’i ele geçirmek gibi bir gündem ancak TC özel savaş merkezinin planı olabilir. PKK olarak bizim hedefimiz, Kürdistan’da bulunan TC işgalciliğini söküp atmak ve özgürleştirmektir” dedi.

KDP’nin, Türk işgalini meşrulaştıran açıklamalarına ve işgale açık-gizli desteğine işaret eden Komite, PKK ve gerillanın bütün Kürdistan’da bulunma ve mücadele etme hakkı olduğunu vurguladı. Komite, şunları belirtti: ”PKK, Kürdistan’ı işgal eden hiçbir işgalci gücü meşru görmediği-tanımadığı gibi, sömürgecilikle mücadele etmeyi ve ona karşı direnmeyi de temel bir strateji olarak belirlemiştir. Direnmenin politik, toplumsal, diplomatik boyutu yanında, askeri-gerilla direnişi de bu mücadele yöntemlerinden biridir. KDP’nin silahlı direnişi ve sömürgeciliğe karşı mücadeleyi yanlış görmesi ve Kürt halkının kazanımlarına zarar verdiği propagandası bir çarpıtmadır. Tüm Kürt siyasi partileri ve halkımızı, faşist TC devletine ve Kürt düşmanları ile açık veya gizli işbirliği içinde olanlara tavır almaya çağırıyoruz.”  BEHDİNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2020 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.