Rojava ve YPJ ilham veriyor

Yurt Dışı Haberleri —

YPJ Genel Komutanlık Üyesi Sozdar Dêrik

YPJ Genel Komutanlık Üyesi Sozdar Dêrik

  • Katalonya Parlamentosunun resmi daveti ile İspanya’ya giden YPJ Genel Komutanlık Üyesi Sozdar Dêrik, parlamento başkanı ve siyasi parti temsilcileri ile bir araya geldi. Katalonya basınının da yoğun ilgi gösterdiği Dêrik’in programı ziyaretler ile devam ediyor. 
  • TV3 ve Literal yayınında Rojava Devrimi’nde kadın öncülüğünü anlatan YPJ Komutanı Sozdar Dêrik, Kurdistan’dan dünyaya yayınlan kadın çözümünü anlattı. Mònica Terribas’ın moderatörlüğünü yaptığı program, “Kurdistan’da kadınlar” üst başlığı ile yayınladı. 

YPJ Genel Komutanlık Üyesi Sozdar Dêrik, Katalonya’da Parlamento Başkanı ve çok sayıda siyasi parti temsilcisiyle bir araya geldi. Kadın Savunma Birlikleri (YPJ) Genel Komutanlık Üyesi Sozdar Dêrik, Katalonya parlamentosunun daveti üzerine İspanya’da. YPJ Komutanı Sozdar Dêrik, burada Katalonya Parlamentosu Başkanı Alba Vergés Bosch, Halk Birliği Partisi (CUP –Candidatura d’Unitat Popular) temsilcisi Carles Riera ve Katalonya Sol Cumhuriyet Parti (ERC – Esquerra Republicana de Katalonya) temsilcisi Wagensberg ile görüşmeler gerçekleştirdi.