Saldırılar onaylı

29 Ağustos 2021 Pazar - 17:30

.

.

  • Türk devletinin işgal saldırılarına tepki gösteren Reqa ve Dêrazorlu kadınlar, “Türk devleti sessizlikten aldığı onay ile bölgenin demografik yapısını değiştirmeye çalışıyor” dedi.

Türk devleti ve ona bağlı çetelerin Kuzey-Doğu Suriye’ye yönelik işgal saldırıları sürüyor. Ağır silahlarla bölgeye saldıran Türk devletinin saldırılarına uluslararası güçlerin sessiz kalmasına ise Reqa ve Dêrazorlu kadınlardan tepki geldi.

Zenûbiya Kadın Topluluğu Üyesi kadınlar Tesnîm Necar, Fatima Salim, Hiyam Ehmed ANHA’ya konuştu.

Kadınları hazmedemiyorlar

Tesnîm Necar, “Türk devleti Osmanlı’yı yeniden geri getirmek için uğraşıyor. Bölgede kadınların öncülük ettiği sistemden çok korkuyorlar. Sömürgecilik planlarının kadınlar tarafından bozulmasını hazmedemiyorlar” dedi.

Kadınların saldırılardan daha güçlü çıkacağını belirten Necar,  Kuzey-Doğu Suriye Özerk yapılanmasının tüm halkları temsil ettiğini söyledi.

Türk devleti sessizlikten onay alıyor

Fatima Salim, Türk devletinin saldırıları karşısında sessiz kalan devletleri kınayarak, “Bu kadar suç işlenmesine rağmen neden sessiz kalıyorsunuz?” diye sordu. Bu suskunluk nedeniyle Türk devletinin saldırılarını daha da arttırdığını belirten Fatima Salim, “Türk devleti sessizlikten aldığı onay ile bölgenin demografik yapısını değiştirmeye çalışıyor. Halkların kimliğini yok etmek istiyor. Tekçi bir projeyi uygulamak için her yeri işgali altına almaya çalışıyor” dedi.

Gericiliğini taşımasına izin vermeyeceğiz


Hiyam Ehmed ise, halkların birlik olması halinde sömürgecilerin planlarının bozabileceğini dile getirdi.

Bölgede Erdoğan eliyle uluslararası komploların hayata geçirilmeye çalışıldığını dile getiren Ehmed, Türk devletinin gericiliğini Suriye’ye taşınmasına izin vermeyeceklerini belirtti. Saldırılara karşı kenetlenme çağrısında bulunan Ehmed, devrim kazanımlarının birlikte mücadele ile korunması gerektiğini söyledi.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.