Saldırısı yenilgiye dönüşüyor

21 Haziran 2022 Salı - 21:30

Bazên Zagrosê Hamlesi komutanlarından Alan Malazgirt

Bazên Zagrosê Hamlesi komutanlarından Alan Malazgirt

  • Bazên Zagrosê Hamlesi komutanlarından Alan Malazgirt, devam eden savaşın, gerillanın kontrolünde olduğunu belirterek, saldırısını yenilgisine dönüştürmeye çalıştıklarını söyledi. 

Malazgirt, ANF’ye yaptığı açıklamada, Türk ordusunun iki taraftan, kuzey ve güneyden saldırmasının lehine gördüğünü, ancak bunun gerilla iin de büyük avantajlar sağladığını söyledi. Malazgirt, özetle şunları paylaştı:

Savaş tünellerinin dışında alanın derinliklerinde hareket halinde olan gerilla var. Bu timler, derinliklere çektiği Türk ordusuna hem darbe vuruyor hem de savaş tünellerini koruyor. Mobilize timlerimiz hem güneyden hem de kuzeyden daha aktif vuracak. Bu savaş tamamen kontrolümüz altında ve sistemimiz uygulanıyor. Düşmanın geniş hareketliliği hedef olmayı getirdiği gibi yenmemiz için fırsatlar da yarattı. 

Savaş bölgelerinde düşmanı kırma ve potansiyeline sahibiz. Düşman, teknoloji, patlamalar ve kimyasal silahlarla direnci kırarak sonuca ulaşmak istiyor, ancak şimdiye kadar ulaşamadı. 

Mevzilendiği yerde kalıcılaşmayı, mevziler, yollar inşa etmeyi ve böylece bir adım daha atmayı amaçlıyor. Savaşı bir cephede yoğunlaştırmasına izin vermiyoruz. Bulunduğu her alanda aktifiz. 

Bu savaşın süreceği açık. Düşman çabuk sonuç almak istiyor ama biz acele etmeyip savaşı tüm topraklara yayacağız. Düşmanın istediği gibi savaşmayacağız, kendi istediğimiz gibi bu savaşı yöneteceğiz. Savaşın derinliklerinde hareketli timler ile mücadele edeceğiz. Arkadaşlarımız Kurêjaho, Çiyayê Reş, Werxelê, Karker ve Şikefta Birîndara hattında her gün eylem yapıyor. Esasında bu bizim için sadece bir başlangıç. 

Şu ana kadar stratejik alan ve noktalarımızdan geri adım atmadık ve savaşın kontrolü bizde. Bazı yerlerde şu ana kadar hiç mermi patlatılmadı bile. Şikefta Birîndara, Werxelê, Cehennem gibi bazı yerlerde ve Kurêjahro hattında şiddetli savaş yaşanıyor. Şiddetli çatışmaların olduğu ancak düşmanın şu ana kadar hiçbir sonuç alamadığı yerler.

Savaşta elbette günlük değişiklikler oluyor ama şu ana kadar hakimiyet bizim elimizdedir. Geri adım yok. Biz sadece direniş ve savunma tarzında yaklaşmıyoruz; hem topraklarımızı, bölgemizi savunmak, hem de düşmanın bu saldırısını onun yenilgisine dönüştürmek ve Türk ordusuna büyük bir darbe vurmak istiyoruz. 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.