Şehir hastanesinde neler oluyor?

Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi

Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi

  • İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nde Veri Girişi İdare Birimi’nde çalışan Ali Özmen’in, yıl içerisinde birçok gün işe gitmeden ücret aldığı iddia edildi.

İstanbul'un Kadıköy ilçesinde bulunan Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nde Veri Girişi İdare Birimi’nde çalışan Ali Özmen’in, yıl içerisinde birçok gün işe gitmeden ücret aldığı iddia edildi. Özmen’in çalıştığı birimin, 28 Ağustos’ta, “Kızının nişan bohçası ve kişisel işlerini yapmadığı gerekçesiyle terzihane biriminde çalışan Nurdan Özdemir’i bir alt kadro olan temizlik birimine aldı” şeklindeki haberlerle gündeme gelen Destek ve Kalite Müdürü Fatma Özdoğru’ya bağlı olduğu öğrenildi.

Kameralar incelensin

Özmen, Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi’nde 2011 yılından bu yana çalışırken, henüz bilinmeyen bir nedenle 1 Eylül 2023’te hastaneden istifa etti. Ayaktan sağlık raporu, sağlık kurulu raporu, mazeret izni, ücretli yıllık izin ile işe gitmediği öğrenilen Özmen’in, 2021’de 162 gün, 2022’de 241 gün, 2023 yılının Eylül ayına kadar ise 87 gün işe gitmediği öğrenildi.

Konuya dair ulaştığımız ve ismini vermek istemeyen hastane çalışanı, Özmen’in gerekçesiz günlerde de işe gelmediğini ve işe gelmediği halde gelmiş gibi gösterildiğini ileri sürdü. Özmen’in Destek ve Kalite Müdürü Fatma Özdoğru’na bağlı birimde çalıştığını belirten hastane çalışanı, kameraların incelenmesi durumunda söz konusu durumun açığa çıkacağını kaydetti.

Öte yandan hastane yetkilileri ise söz konusu iddiaları yalanladı. İSTANBUL

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.