Sema benim değil Kurdistan'ın şehididir

Kadın Haberleri —

.

.

  • Sema Eylül (Fatma Marangoz) ve arkadaşları Giessen’de yapılan bir anmayla anıldı. Anmada konuşan Sema Eylül’ün annesi Dayîka Ayşe, “Sema benim değil, Kurdistan’ın şehididir. Serok Apo’nun savaşçısıdır. Serok Apo’nun, gerillanın hepimizin başı sağolsun” dedi.

Türk devletinin 18 Ağustos 2022 tarihinde Başûrê Kurdistan’a yönelik işgal saldırısında şehit düşen Sema Eylül (Fatma Marangoz), Arjîn Cûdî (Zeynep Dal), Lîlav Jînda (Lîloz Ozkan) ve Avaşîn Zagros (Medrîka Besravî) Almanya’nın Giessen kentinde anıldı.

Avrupa Kürt Kadın Hareketi (TJK-E) ve Giessen Demokratik Kürt Toplum Merkezi (DKTM) öncülüğünde düzenlenen anmaya yüzlerce kişi katıldı.

Anmanın yapıldığı salona Marangoz ailesinden şehitlerin fotoğraflarının yanı sıra, Fatma Marangoz (Sema)  ile şehit düşen 3 arkadaşının, kimyasal ile katledilen 17 gerillanın ve Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın posterleri asıldı. Saygı duruşu ile başlayan anmanın ardından PKK’nin 45. yıldönümü vesilesiyle bir sinevizyon gösterimi yapıldı. Sık sık "Şehîd Namirin" "Jin jiyan azadî" sloganları atıldı.

Mücadeleyi büyüteceğiz

Anmada Şehit Aileleri Derneği (KOMAW) adına konuşan Ali Konkurt, “Bu mücadele o kadar büyük ki sadece Kürtler değil dünyanın her yerinden şehitler var. Şehitler yaşamımızın her alanında bizimle beraberler" diye konuştu.

Kadın öncülüğünde direniş