Şenyaşar yeniden eylemde

Emine ve Ferit Şenyaşar

Emine ve Ferit Şenyaşar

  • AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar, Adalet Bakanlığının verdiği sözleri tutmaması üzerine eylemine yeniden başlıyor. 

Riha'nın Pirsûs (Suruç) ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP'li İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyşar’ın Riha’dan Adalet Bakanlığı önüne taşıdığı ve verilen sözler üzerine durduğu Adalet Nöbeti, yeniden başlıyor. Şenyaşar Ailesi konuya dair Meclis'te basın açıklaması yaptı. Ferit Şenyaşar, annesi Emine Şenyaşar’ın 26 Temmuz 2023'teadalet arayışını Adalet Bakanlığı önüne taşıdığını; Adalet Bakanı'nın 49’üncü gününde anne Şenyaşar ile görüşmeyi kabul ettiğini hatırlattı. Şenyaşar, annesinin bakandan 6 yıla yakındır tutuklu bulunan oğlunun tutuksuz yargılamasını istediğini, Adalet Bakanı ile yardımcılarının ise yapılanların haksızlık olduğunun farkında olduklarını ve sabretmeleri gerektiği yönünde görüş belirttiklerini kaydetti. Bakanlığın sabır istemesi üzerine anne Emine Şenyaşar’ın ertelediği ameliyatı olmaya karar vererek eyleme ara verdiğini, ancak üzerinden geçen 5 aylık süreye rağmen hiçbir olumlu gelişmenin yaşanmadığını belirten Şenyaşar, aksine tutuklu yargılanan Fadıl Şenyaşar’ın haftalık telefon görüşmesinin iki haftada bir kereye düşürüldüğünü söyledi.

Şenyaşar, annesi ile  Adalet Bakanlığı önündeki Adalet Nöbeti eylemine 50. günde devam etme kararı aldıklarını paylaştı. Ferit Şenyaşar, “Bugün iftarımızı anne ile birlikte Adalet Bakanlığı önünde açacağız. Annenin aradığı adalet herkes içindir. Adaletsizliğe hep birlikte son verelim” diye konuştu. ANKARA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.