Şenyaşar’dan barolara davet

13 Eylül 2021 Pazartesi - 20:32

  • Adalet Nöbeti’ni sürdüren Ferit Şenyaşar, barolara dayanışma çağrısında bulunarak, “Bu zulüm herkese yapılıyor. Bu anne herkesin annesi, bu dava herkesin davası” dedi.

AKP Urfa Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşini ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırıdan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın Urfa Adliyesi önünde devam eden Adalet Nöbeti, 190. gününe girdi. Sabah saatlerinde adliye önünde bulunan “Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi” olarak adlandırılan alana gelen anne ve oğlu, “Herkes için adalet istiyoruz” yazılı dövizlerle nöbeti başlattı. 

Ferit Şenyaşar, AKP’li Yıldız’ın şikayetiyle annesi Emine Şenyaşar hakkında “Kamu görevlisine hakaret” iddiasıyla Urfa 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava ve geçtiğimiz Cuma günü İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Hakaret” ettiği gerekçesiyle soruşturma açılmasına tepki gösterdi. 

 Sadece bir oturma eylemi değil

Şenyaşar, “Buradaki adalet mücadelemiz, sadece bir oturma eyleminden ibaret değildir. 65 yaşında bir anne var, iki evladı ve eşi gözleri önünde katledildi. Anne burada sadece adalet istiyor. Olayın üzerinden üç yıldan fazla süre geçti ama savcılar etkisiz. Adliyede üstünlerin hukuku uygulanıyor. Savcılar bizden kaçıyor. Bu zulüm sadece bize değil, bütün Türkiye halklarına yapılıyor. Bu zulüm 83 milyon insana yapılıyor. Bu anne artık herkesin annesi olmuştur. Anne her sabah erken saatlerde gelip bu kaldırım taşında oturuyor ve akşam olunca evine gidiyor. Hangi vicdan, ahlak, din bunu kabul ediyor? Bu zulmü artık sadece takip etmek yetmiyor. Bunu sonlandıracak olan adalettir” şeklinde konuştu.

Bütün baro başkanları gelmeli

Anne Şenyaşar hakkında AKP’li Yıldız’a “Hakaret” ettiği gerekçesiyle açılan davanın 12 Kasım’da görülecek duruşmasına değinen Şenyaşar, “12 Kasım’da adliye önünde bir tarih yazılacak. 12 Kasım’da Türkiye’nin bütün baro başkanlarına sesleneceğiz, burada olmalarını isteyeceğiz. Bu zulüm herkese yapılıyor. Bu anne herkesin annesi, bu dava herkesin davası” dedi.

Aile, sosyal medya hesaplarından ise “Türkiye’deki barolar bu adaletsizliğe, bu hukuksuzluğa sessiz kalmayacak. 12 Kasım’daki duruşmada barolar Şanlıurfa Adalet Sarayı’na yürüyecek. Bu zulmü savunma sonlandıracak. Umutluyuz. Biz kazanacağız adalet kazanacak” mesajı paylaştı.  URFA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.