Tahliye yerine işkence

22 Ocak 2021 Cuma - 19:01

  • Cezası bitmesine rağmen tahliye edilmeyen tutsak Mehmet Sıraç Aslan, ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinde sürekli olarak şiddete maruz kaldığını aktardı. 

 

Aksaray T Tipi Kapalı Cezaevi’nde tutulan Mehmet Sıraç Aslan (22), ”örgüt üyesi olmak” iddiasıyla verilen hapis cezası Ekim 2020’de bitmesine rağmen tahliye edilmiyor. Tutuklu Aslan, ailesiyle önceki gün yaptığı haftalık telefon görüşmesinde, cezaevinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Aslan’ın kardeşi Serkan Aslan, ağabeyinin tek kişilik hücrede tutulduğunu söyledi. 

Aslan, telefon görüşmesinde şunları aktardı: “Suçsuz yere sürekli olarak hücre cezaları alıyorum. Geçen hafta telefon görüşüne beni çıkarmadılar. Bundan kaynaklı revire de çıkarmadılar. Buna tepki olarak bende elimi jiletledim. Daha sonra revire çıkardılar ve oradaki baş memur revirde ki doktorun gözü önünde beni darp etti. Burnum kırıldı ve sağ gözüm şişti ve vücudumda halen darp izleri var. Psikolojim bozuldu. Darp raporu için hastaneye götürülmüyorum. Bu benim ilk darp edilişim de değil.”

Serkan Aslan, ağabeyinin cezasının bitmesine rağmen tahliye edilmediğini belirterek, hücre cezaları verilerek infazının yakıldığını söyledi.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.