Tecride karşı uluslararası ziyaret

“Kürt Sorununa Çözüm ve Tecrit’e Karşı Uluslararası Delegasyon

“Kürt Sorununa Çözüm ve Tecrit’e Karşı Uluslararası Delegasyon" heyeti

  • Aralarında parlamenterlerin de olduğu “Kürt Sorununa Çözüm ve Tecrit’e Karşı Uluslararası Delegasyon" heyeti, bugün İstanbul’a gitti. İki günlük ziyaret planlayan heyetin, ilk adresi Asrın Hukuk Bürosu oldu.

Avukatlar Suzan Akipa, İbrahim Bilmez, Cengiz Yürekli, Rezan Sarıca ve Mazlum Dinç ile Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Dış İlişkiler Eşsözcüsü Ebru Günay, heyeti karşıladı. Heyette Almanya Sol Parti Temsilcisi Konstanze Kriese, EFA Başkanı Maria Lorena Lopez De Lacalle, İsveç Sol Parti ve Sol Forum Temsilcisi Ann Jessica Theresa Karlqvist, İspanya Ulusal Meclisi Senatörü, Eh Bildu (BASK) Josu Estarrona Elizondo, Katalonya Parlamentosu (CUP) Milletvekili Montserrat Vinyets Pages, Boyun Eğmeyen Fransa Parti Grubu Senatörü Ségoléne Amiot , Boyun Eğmeyen Fransa Parti Grubu Danışmanı Clément Evans ve Norveç Kızıl Parti Milletvekili Hege Bae Nyholt yer alıyor. 

Avukat İbrahim Bilmez, ziyarette Abdullah Öcalan’dan haber alınamama durumuna dair girişimleri paylaştı. Heyetin hazırladığı metinde Kürt sorununun çözümsüzlüğü, Kürt Halk Önderi’nin rolü ve neden tecridin kırılıp serbest bırakılması gerektiği ifade edildi. Heyetin, gün boyu sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcileriyle bir araya gelmesi bekleniyordu. İSTANBUL

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.