Biz hayatı istiyoruz!

Kadın Haberleri —

.

.

  • Yoksulluğa ve derinleşen krize karşı yazılama yapan Yoksulluğa Feminist İsyan, “Birileri hayatımız pahasına zenginleşirken yoksullaştırılıyoruz” tespitinde bulunarak, “Biz hayatı istiyoruz” mesajını verdi.

Yoksulluğa Feminist İsyan, derinleşen ekonomik krize, yoksulluğa, zamanlara karşı İstanbul’un birçok semtinde duvar yazılaması yaptı. “Otoriter Rejimin Faturasını Kadınlar ve Lubunlar Ödüyor”, “Pede Değil Servete Vergi”, “Kadınlar Yoksullaşıyor Sermaye Zenginleşiyor”, ”Yoksulluk Nafakasından Elini Çek” yazılamalarını yapan Yoksulluğa Feminist İsyan, konuya ilişkin ayrıca yazılı açıklama da yayınladı.

Yoksullaştırılıyoruz!

20 yıllık AKP iktidarının geldiği noktada daha yoksul ve daha eşitsiz olunduğuna vurgu yapılan açıklamada, “Birileri hayatımız pahasına zenginleşirken yoksullaştırılıyoruz, iliğimize kadar sömürülüyoruz” denildi.

Yeniden üretim kadar tasarrufta da kadınların emek harcadığını belirtilen Yoksulluğa Feminist İsyan, başka bir yaşamın mümkün olduğuna dikkat çekilerek açıklamada, “Başka türlü bir enerji politikası, vergi politikası, istihdam politikası, sosyal politika, başka türlü bir hayat. Biz hayatı istiyoruz!” ifadelerine yer verildi.