15 tutsak hücrelere atıldı

9 Eylül 2022 Cuma - 16:45

Cevdet Güneş

Cevdet Güneş

  • Bafra T Tipi Cezaevi'nde odalarına baskın düzenlenen ve tüm malzemelerine el konulan 15 tutsak, tek kişilik hücrelere konuldu.

 

Samsun Bafra T Tipi Cezaevi’ndeki tutsaklara baskılar devam ediyor. Gardiyanlar, 5 ve 6 Eylül’de odalara baskın düzenledi. Baskınlarda, tutsakların elbise, kitap, kalem ve defterleri başta olmak üzere tüm temel ve yaşamsal eşyalarına el konuldu. 15 tutsak, tek kişilik hücrelere, diğerleri de tek kişilik odalara konuldu.

Cevdet Güneş, tutulduğu Bafra 2 No’lu T Tipi Kapalı Cezaevi’nde ailesiyle 6 Eylül’de yaptığı telefon görüşmesinde yaşanan hak ihlallerini aktardı. Güneş, "Şimdi birbirimizden uzak durumdayız. Diğer taraftan arkadaşlara soruşturmalar açılıyor. Birçok arkadaşın tahliye olması gerekiyor ama bırakmıyorlar. Can güvenliğimiz yok. Direnmeye devam edeceğiz” dedi. 

Kardeşi Servet Güneş, ağabeyinin “Burada işler hiç iyiye gitmiyor” diyerek ses kaydı almasını istediğini söyledi. Cezaevinde tecridin derinleştiğini ifade eden Güneş, şunları ekledi: “Bu nasıl gider, nereye kadar gider, bilmiyorum. Böyle olmaz, böyle gitmez. 30 yıl içeride kalmış, cezası bitmiş insanlar var. Bunları daha ne kadar içeride tutabilirsin ki? Bu baskı değil, bildiğin zulüm. Ağabeyimin her zaman arkasındayım. Gittiği yol, benim için şerefli bir yol. Kendi dilini, şerefini, namusunu savunmuş, bu uğurda yürümeye devam ediyor.”  KARS

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.