4 işgalci cezalandırıldı

.

.

  • HPG/YJA gerillalarının Türk ordusuna yönelik gerçekleştirdiği eylemlerde 4 işgalci cezalandırıldı, 1 helikopter ve 11 mevzi darbelendi.

Gerillalar Türk ordusuna darbe vurmaya devam ediyor. HPG Basın İrtibat Merkezi, 17 ve 18 Eylül’deki gerilla eylemleri ve Türk ordusunun işgal saldırılarına ilişkin yazılı açıklama yaparak şu bilgileri paylaştı:

Şehîd Delîl Batı Zap Bölgesi

* 18 Eylül saat 07:40, 08:00, 10:00, 11:30 ve 11:50’de Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 5 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçleri tarafından gerçekleştirildi.

* 18 Eylül saat 12:40 ve 13:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

* 18 Eylül saat 13:05, 15:20 ve 16:30’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu, 1 işgalci cezalandırıldı ve 1 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerince gerçekleştirildi.

* 18 Eylül saat 16:40’ta Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı. Bu eylem YJA Star güçlerimizce gerçekleştirildi.

* 19 Eylül saat 01:00 ve 03:10’da Girê Cûdî Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 2 mevzi darbelendi. Bu eylemler YJA Star güçlerince gerçekleştirildi.

* 17 Eylül saat 09:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler hareketli timlerce ağır silahlar ile vurularak darbelendi.

* 18 Eylül saat 12:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

* 18 Eylül saat 14:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler 6 kez ağır silahlar ile hedeflenerek vurularak darbelendi.

* 18 Eylül saat 17:30’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

* 18 Eylül saat 18:00’da Girê Amediyê Direniş Alanı’nda konumlanmak isteyen işgalciler suikast taktiği ile hedeflenerek vuruldu ve 1 işgalci cezalandırıldı.

* 18 Eylül saat 07:30’da Girê FM Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek vuruldu ve 1 mevzi darbelendi.

Metîna Bölgesi

* 17 Eylül saat 18:00’da Girê Ortê Direniş Alanı’ndaki işgalciler ağır silahlar ile hedeflenerek darbelendi.

* 18 Eylül saat 19:30 ve 21:00’da Metîna bölgesindeki helikopter hareketliliğine 3 kez müdahale edildi. 1 helikopter darbelendi ve darbe alan helikopter alandan uzaklaşmak zorunda kaldı.

Bombardıman sürüyor

* 18 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesinin Girê Cûdî Direniş Alanı 2 kez, Metîna’nın Gundê Şêlazê alanı 1 kez olmak üzere; toplam 3 kez savaş uçakları ile bombalandı.

* 18 Eylül’de Şehîd Delîl Batı Zap bölgesi ile Metîna bölgesi saldırı helikopterleri ile bombalandı.

* Zap, Şehîd Delîl Batı Zap ve Metîna bölgeleri toplarla bombalandı. BEHDİNAN

 

*****

Cenazeler ATK'ye kaldırıldı

Amed'in Lîce ilçesine bağlı Daraqol Mahallesi'nde 17 Eylül’de yapılan bombardımanda yaşamını yitiren ve HPG'li olduğu belirtilen 4 kişinin cenazesi, Diyarbakır Adli Tıp Kurumu'na (ATK) kaldırıldı. Yaşamını yitirenlerin ailelerinin cenazelerin teşhisi için Diyarbakır ATK'ye gitmesi bekleniyor.  AMED

 

*****

Bana köyü çevresi bombalanıyor

Şirnex’in Basa (Güçlükonak) ilçesine bağlı olan Bana (Ormaniçi) köyünde asker ablukası 2 aydır devam ediyor. Yasak ve ablukanın sürdüğü köyün çevresi dünden bu yana bombardıman altında. Ayrıca bölgeye asker sevkiyatı yapıldığı öğrenildi. Dün bağ ve bahçelerin rastgele ateş altına alınması üzerine geniş bir alanda yangın çıkmıştı. ŞIRNAK

 

*****

2 kentte 12 gözaltı

Colemêrg merkezde birçok eve yapılan baskında 10 kişi gözaltına alınırken, Antalya’da da 2 kişi gözaltına alındı. “Örgüt propagandası” ve “örgüt üyeliği” iddiasıyla gözaltına alınanlar, İl Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Gözaltına alınanların isimleri şöyle: "Burak Ecer, Şükran Özek, Zübeyir Akgül, Salih Yakın, Arif Duman, Cevher Erbaş, Rojhat Safalı, Abdullah Fırtına, Mehmet Demir ve Ömer Mete." HAKKARİ 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.