Açlık grevine destek eylemleri

Diaspora Haberleri —

30 Aralık 2020 Çarşamba - 13:49

  • Almanya’nın Duisburg ve Düsseldorf kentlerinde siyasi tutsaklara yönelik tecridin kırılması için Türkiye cezaevlerinde başlatılan açlık grevi eylemleri selamlandı.

 

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’a ve tüm tutsaklara yönelik uygulanan tecritin kırılması için Türkiye cezaevlerinde sürdürülen açlık grevlerine destek vermek, işgal saldırıları ve Leyla Güven’in tutuklanmasını protesto etmek amacıyla Almanya’nın Duisburg ve Düsseldorf kentlerinde eylem düzenlendi.

Duisburg kentinde DKTM'nin çağrısıyla "Maraş-Roboski katliamlarını unutmadık unutmayacağız”, “Tecridi kıralım, faşizmi yıkalım” ve “Cezaevlerinde devam eden açlık grevlerine sesiz kalmayalım" şiarıyla bir miting düzenlendi. Merkez Tren İstasyonu önünde gerçekleşen mitingde yapılan konuşmalarda “Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan özgürlüğüne kavuşana kadar mücadelemiz devam edecek” denildi.

Eylem “Biji Serok Apo”, “Biji berxwadana zindana” sloganlarıyla sona erdi.

Düsseldorf kentinde ise, Öcalan’a yönelik uygulanan tecridin kırılması amacıyla düzenlenen açlık grevlerini sahiplenmek amacıyla bir eylem düzenlendi. Açlık grevlerine ilişkin bildirinin de okunduğu eylemde sloganlar atıldı ve marşlar çalındı.

Miting, Paris katliamını yıldönümünde protesto etmek amacıyla 6 Ocak günü Fransız konsolosluğu önünde düzenlenecek eyleme katılım çağrısı ile sona erdi.

HABER MERKEZİ

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2021 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.