AKP'ye üye yapıldığını öğrendi

3 Nisan 2022 Pazar - 16:30

Selahattin Özer

Selahattin Özer

  • Haberi olmadan AKP’ye üye yapılan 28 yıllık Kürt siyasetçi Selahattin Özer, duruma tepki göstererek üyelik kaydını sildirdi, şikayetçi olacağını söyledi. 

 

Mardin’in Artuklu ilçesinde yaşayan Selahattin Özer (64), e-devlet üzerinden yaptığı sorgulama sonucu AKP’ye üye yapıldığını öğrendi. 2020’den bu yana AKP Artuklu İlçe teşkilatında üye kaydı olduğunu gören Özer, şaşkına döndü. Özer, üyelik kaydını sildirdi. Özer, Savur ilçesine bağlı Dengiza (Serenli) köyünden olduğunu belirterek, “1994’te tutuklandım ve 39 gün işkence gördüm. Köyümüz yakıldıktan sonra Mardin’e geldim. Mardin’de 1995’te Halkın Demokrasi Partisi’ne (HADEP) üyesi oldum. İki dönem merkez ilçe yöneticiliği yaptım. 28 yıldır aktif olarak bu siyasetin içinde yer alıyorum” dedi. 

E-devlet sisteminde AKP’ye üye yapıldığını öğrendiğini belirten Özer, “Bilgilerimi nereden almışlar bilmiyorum. 2020’de beni üye yapmışlar, ben iki gündür duydum. Haberim de yoktu. Oğlum e-devlet’e bakıp, AKP’ye üye olduğumu söyledi. Bizi öldürüyor, köylerimizi yakıyorlar, bir de bizi üye yapıyorlar. Ayıptır. AKP’nin önünden geçerken gözlerimi kapatıyorum ama demek ki onlarda utanma da yok” diye anlattı.

Haberi olmadan yapılan üyelikten dolayı sorumlular hakkında şikayetçi olacağını kaydeden Özer, “Üye yapamadıkları için sahtekarlıkla, kirli işlerle bunu halletmeye çalışıyorlar” dedi.   MA/MARDİN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.