AKP’nin hikayesi bitti

16 Ocak 2022 Pazar - 16:38

  • HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, AKP-MHP iktidarının çoklu krizlerin içinde kalıp yönetemediğini ve artık hikayesinin bittiğini belirterek, bir an önce seçimlere gidilmesini istedi. 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman İl Örgütü, Mezopotamya Caddesi üzerinden bulunan bir düğün salonunda 4. Olağan Kongresi’ni gerçekleştirdi. Kongreye katılım oldukça yoğun oldu. Binlerce kişi kongreye saatler kala salon önünde toplanmaya başlayarak, davul ve zurna eşliğinde halaya durdu. HDP’li milletvekillerin yanı sıra, Özgür Kadın Hareketi (TJA), Barış Anneleri Meclisi, CHP, Gelecek Parti ve Demokrat Parti yöneticileri de kongreye katıldı. 

Kongrede konuşan HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan, siyaseten HDP’nin karşısına çıkamayan iktidarın yargı, medya ve devlet güçlerini saldığını ama hiçbir saldırı karşısında zerre kadar geri adım atmayacaklarını söyledi. Buldan, şöyle devam etti: “AKP ve küçük ortağı (MHP) şunu bilsin ki; onların hikayeleri çoktan bitti, artık yarı yolda kaldıklarını ve ilerleyemediklerini kendileri de biliyor. Bunun için HDP’ye saldırmakta başka bir yol bulamıyorlar. Bunlar da beyhude çabalar. Biz onların her yaptığını yüzlerine vurmak için alanlarda, sahalarda, meydanlarda, kongre salonlarındayız. Adalet, özgürlük, hukuk ve demokrasi yok. Yolsuzluk, talan, hırsızlık ve yalanla soyan bir iktidar var. HDP, umut olmaya, bütün sorunları çözmeye aday bir partidir. Barışı, demokrasiyi, özgürlükleri, hakkı, hukuku adaleti isteyen partidir HDP.”

HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan

Kimse karamsarlığa kapılmasın

Hiç kimse karamsarlığa kapılmamasını, en ufak bir şüphe duymamasını isteyen Buldan, şunları ekledi: “Kimse, HDP’nin bu seçimlerde uygulayacağı strateji ile birlikte bir dahaki dönemde yönetimin bir parçası olacağını aklından asla çıkarmasın. Demokrasi güçleri, barış yanlıları, özgürlükleri isteyen, demokrasiyi savunanlarla büyük bir strateji geliştirerek bu ülkeyi yönetmeye aday olduğumuzu bir kez daha ifade ediyoruz. Bunun için bir an önce sandıkların gelmesi, ülkenin bir erken seçime gitmesi için artık zamanın kalmadığını bir kez daha ifade ediyoruz. Türkiye halkları seçim istiyor ama yüzsüzler, utanmazlar sandığı getirmekten kaçınıyor. Çağrı yapıyoruz; kendinize güveniyorsanız seçim kararı alın, kurun sandıkları. Biz her yönüyle hazırız. Yarın da bir ay sonra da yapılsa HD hazırdır.”

Konuşmaların ardından yeni yönetim seçildi; Hüseyin Sarık ve Hüriyet Kaytar, yeni eşbaşkanlar oldu.

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.