Cinsel saldırı suçluları hapisten çıkamayacak!

Kadın Haberleri —

.

.

  • İngiltere’de cinsel saldırı ve eziyet çektirerek cinayet suçlularının ömür boyu hapiste kalmasının önü açılacak. İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamaya göre; Başbakan Rishi Sunak cezalarla ilgili yeni plan hazırladı. Bu kapsamda, canavarca hisle cinayet suçu işleyenler ve tecavüz içeren cinayet suçlularının hiçbir şekilde serbest bırakılmaması sağlanacak.

İngiltere’de cinsel saldırı ve eziyet çektirerek cinayet suçlularının ömür boyu hapiste kalmasının önü açılacak. İngiltere Başbakanlığından yapılan açıklamaya göre; Başbakan Rishi Sunak cezalarla ilgili yeni plan hazırladı. Bu kapsamda, canavarca hisle cinayet suçu işleyenler ve tecavüz içeren cinayet suçlularının hiçbir şekilde serbest bırakılmaması sağlanacak.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Rishi Sunak, toplumun bu tarz suçları işleyen insanların ömür boyu cezaevinde kalmasını beklediğini belirterek, "En azılı katillere böyle bir ceza vermemiz, onların hiçbir zaman özgür şekilde dolaşamayacağı anlamına gelir" ifadesini kullandı.

Adalet Bakanı Alex Chalk da açıklamasında, "Ömür boyu hapis, gerçekten de sadistçe davranış ve cinsel saldırı içeren cinayetlerde suçluların alacağı ceza olacak. Bu yasa değişikliği, kötülerin de kötüsü için ömrünü hapiste geçirmek anlamına gelecek” dedi.

Cinsel şiddet suçluları erken tahliye ediliyor

Muhafazakar Parti hükümetlerinin 2010'dan bu yana hayata geçirdiği uygulamalarla şiddet olaylarının yüzde 46, hırsızlık suçlarının yüzde 51 azaldığının ifade edildiği açıklamada, insanların üzerinden 100 binden fazla bıçak toplandığı kaydedildi. Geçen yasaların ardından şiddet ve cinsel saldırı suçlularının üçte ikisini yatmadan erken tahliye ya da şartlı salıverilme hükümlerinin uygulanmadığına dikkat çekilen açıklamada, bu hakların geçmişte cezanın yarısının infazından sonra elde edildiği hatırlatıldı. LONDRA

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.