Hırsız Emniyet Müdürü serbest

Hırsız Emniyet Müdürü Yadigar Işık

Hırsız Emniyet Müdürü Yadigar Işık

  • Antep'in İslahiye ilçesine depremden dolayı görevlendirilen Tekirdağ Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar Işık, depremzedeler için gelen birçok yardım malzemesine Tekirdağ'a götürdü. Işık, ihbar edildi, ifadesi alındı ama tutuklanmadı.

Depremlerin ardından bölgeye birçok polis/jandarma/bekçi  görevlendirildi. Tekirdağ, Çevik Kuvvet Şube Müdürü 4. Sınıf Emniyet Müdürü Yadigar Işık da bu kapsamda Antep’in İslahiye ilçesinde görevlendirildi. Yadigar Işık, 26 Şubat’ta görevinin sona ermesi sonrası resmi otobüsle Tekirdağ’a döndü. Otobüsle depremzedeler için hazırlanan birçok yardım malzemesini de Tekirdağ’a getirdiği tespit edildi. İhbar üzerine Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla emniyet müdürü gözaltına alındı. Evinde yapılan aramada; 1 Jeneratör, 2 Büyük Çadır, 5 Siyah Renkli Ara ve Bağlantı Kablosu, 9 Şişme Yatak, 5 Uyku Tulumu, 5 Seyahat Çantası, 7 Bere, 2 Bot, 2 Yağmurluk Kaban, 5 Yağmurluk Üstü, 1 Yağmurluk Altı, 4 Küçük Çadır, 15 kilo Köpek Maması, 3 Elektirikli Isıtıcı ve Kettle Isıtıcı ele geçirildi.

Savcılık sorgusunun ardından da “hırsızlık” suçundan tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğe sevk edildi. Hakimlik emniyet müdürünü adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. ANTEP

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.