Eylemsizliğe rağmen saldırılar durmuyor

.

.

  • KCK'nin eylemsizlik kararına rağmen saldırılarını sürdüren Türk ordusu, Medya Savunma Alanları'nı 2 kez helikopter, 9 kez de savaş uçaklarıyla bombaladı.

HPG Basın İrtibat Merkezi (BİM) tarafından dün hem Türk ordusunun son saldırılarını hem de bir aylık saldırı bilançosu paylaşıldı. Türk ordusu, sadece 29 Nisan-2 Mayıs arasında Girê Çarçêl, Girê Amediyê, Girê Şehîd Pîrdoğan, Girê Cûdî Direniş Alanları ile Garê’nin Deşta Kafya alanını savaş uçaklarıyla 9 kez; Metîna’nın Tirvaniş köyü çevresi, Girê Cûdî, Girê FM ve Girê Amediyê Direniş Alanları ile Çemço ve Sîda’daki direniş mevzilerini helikopterlerle 2 kez; obüs, tank, havan ve ağır silahlarla 15 kez bombaladı.

Kirli savaşla ayakta kalma çabası

BİM, 1 Nisan ile 30 Nisan tarihleri arasındaki savaş bilançosunu paylaştığı açıklamasında ise öncelikle şunları belirtti: “Ezilen halkımızın özgürlük iradesi ve temel savunma gücü olan Kurdistan Özgürlük Gerillası, en zor koşullara rağmen kutsal Kurdistan topraklarını sömürgeci güçlere karşı fedaice savunmaya devam etmektedir. Kürt halkının yeminli düşmanı faşist AKP-MHP rejimi elindeki bütün imkanları kullanarak saldırılarını sürdürmektedir. Siyasi ve ekonomik olarak çöken faşist özel savaş rejimi, Kürt halkının özgür iradesini yok etme temelinde başlattığı kirli savaşı sürdürerek ayakta durmaya çalışmaktadır. Bütün bu saldırılara rağmen direniş çizgisini derinleştirerek fedaice savaşan gerillamız sömürgecilere geçit vermemiş ve gerçekleştirdiği direnişle tarih yazmıştır.

Kamuoyunu aldatıyor

Varlığını Kürt halkının imhası üzerine kuran, kirli savaş yöntemleriyle sonuç almak isteyen faşist AKP-MHP rejimi yaklaşan seçimlerle birlikte saldırılarını daha da arttırmış, yalan haber ve sahte zafer hikayeleriyle kamuoyunu aldatarak savaş siyasetiyle sonuç almak istemektedir. Mêrdîn’den Botan’a, Botan’dan Serhed’e kadar Bakurê Kurdistan’da binlerce işgalci ve sınırsız teknik destekle onlarca imha saldırısı gerçekleştiren savaş suçlusu AKP-MHP rejimi, fedai iradeyle kuşanmış Kurdistan Özgürlük Gerillası karşısında istediği sonucu alamamıştır.

Bin 81 kez bombaladı

Medya Savunma Alanları’nda bulunan direniş mevzileri güçlerimizin tespit edebildiği kadarıyla 76 kez savaş uçaklarıyla, 61 kez saldırı helikopteriyle, 944 kez de tank, top, obüs ve ağır silahlarla olmak üzere bin 81 kez bombalanmıştır. Sömürgeci TC ordusu, işlediği savaş suçlarına yenilerini ekleyerek gerilla direniş mevzilerine yönelik de 8 kez kimyasal silah ve yasaklı bombalar kullanmıştır. Faşist rejimin gözü kara bir biçimde her türlü insanlık ve savaş suçunu pervasızca işlemesi ve bundan medet umması çöküşün eşiğine gelmiş rejimin son çırpınışlarıdır.

Kadınların, gençlerin ve bütün ezilenlerin özgürlük umudu haline gelen Kurdistan Özgürlük Gerillası, işgalcilere karşı son nefesine kadar fedaice mücadele eden ölümsüz yoldaşlarımızın kutsal emekleriyle özgür gelecek umudunu diri tutmaktadır. Nisan ayında Bakurê Kurdistan’da ölümsüzleşen fedailerimiz Xebatkar Bagok, Bager Wan, Hêjar Zozan, Rosîda Bawer, Ekin Rizgar Malazgirt yoldaşlarımız ve Medya Savunma Alanları’nda ölümsüzler kervanına katılan Botan Goyi yoldaşımız, halkımızın onurlu direniş tarihine isimlerini altın harflerle yazdırmışlardır. Dilxwaz Gabar ve Gulçiya Gabarlar’ın mücadelesini miras alan ve zafere taşımayı esas alan Kurdistan Özgürlük Gerillası, şehitlerin takipçiliğinde ve Apocu çizgide tereddütsüzce mücadele ederek özgürlük davasını zaferle taçlandıracaktır.” BEHDÎNAN

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2023 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.