Göçün 60. yılında Almanya genel seçimleri

Dünya Haberleri —

14 Eylül 2021 Salı - 12:59

  • Almanya'nın Ulm kentinde Tohum Kültür Merkezinin (TKM) düzenlediği "Göçün 60. yılında Almanya Genel Seçimleri” konulu söyleşiye Federal Parlamento Seçimleri milletvekili merkezi adayı Erhan Aktürk katıldı.

 

Almanya Marksist-Leninist Partisi (MLPD) ve Internationalistische Bündnis (Enternasyonal Liste – InterBündnis) milletvekili merkezi adayı olan Erhan Aktürk, panelde göçmen sorunundan emek sorununa, kadın sorunundan iklim sorununa, ırkçılıktan anti-faşist mücadele kadar tüm sorulara değindi.

Seçimlere aktif katılalım

Seçim listesinde Avrupa Türkiyeli İşçiler Fedarasyonu'nun(ATİF) dayanışma için değil bir parçası olarak yer aldığını belirten Erhan Aktürk, "Biz ATİF olarak bu listenin parçasıyız. Amacımız sadece seçilerek bir yere gelmek değil. Emperyalist kapitalist düzene karşı sosyalizmin propagandasını yapmak ve sınıf mücadelesini öne çıkarmak. Alevisi Türkü, Kürdü, emekçisi, kadını ve tüm ezilenleri bu mücadeleye davet ediyoruz” diyerek, tüm göçmenlere seçimlere aktif katılım çağrısında bulundu.

Ev ev seçim çalışması

Aktürk’ten sonra söz alan Enternasyonal Liste Ulm aktivistlerinden Gerhard Schöfeld, Ulm ve çevresinde, adayları Gülay Öztoprak ve genel liste için yoğun faaliyet yürüttüklerini belirterek bugüne kadar, 850’in üzerinde afiş astıklarını, 3 binden fazla bildiri dağıtıldığını, kahvaltı, piknik, söyleşi, enformasyon standı ve miting gibi etkinlikleri gerçekleştirdiklerini söyledi. Çalışmaların hızla sürdüğünü belirten Schöfeld, son günlerde bu çalışmalar kapsamında tek tek ev ziyaretleri yaptıklarını söyledi.

ULM

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2022 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.