Herkes sokağına sahip çıksın

Kültür/Sanat Haberleri —

Ramazan Şimşek

Ramazan Şimşek

  • Kültürel asimilasyon ve fuhuş politikalarına karşı Amed’de Sanat Sokağı Derneği’ni kuran esnaflardan Ramazan Şimşek, “Uyuşturucu ve yozlaştırma politikalarına karşı herkes kendi sokağına sahip çıksın” dedi.

MEDİNE MAMEDOĞLU/AMED

Amed merkez Yenişehir ilçesindeki Sanat Sokağı’ndaki esnaf, kültürel yozlaşmaya karşı Nisan ayında Sanat Sokağı Derneği’ni kurdu. Derneğin ilk faaliyeti ise Ekim ayı başında Sanat Sokağı’nda dört gün sürecek bir festival organize etmek oldu. 1. Sanat Sokağı Kültür ve Sanat Festivali’nde konser, söyleşi, tiyatro, halk oyunları gösterisi, satranç turnuvası gibi birçok etkinlik düzenlendi.  “Kültürümüze, sanatımıza ve sokağımıza sahip çıkıyoruz” şiarıyla düzenlenen festivalin yapıldığı sokağın başına ise, “Uyuşturucu ve fuhuşa hayır” yazılı pankart asıldı.

 

 

Bu sokak kentin kimliği

Sanat Sokağı Derneği’nin üyesi esnaflardan Ramazan Şimşek, HÜDA-PAR’ın Sanat Sokağı’nı uyuşturucu, fuhuş vb. yozlaşmanın merkezi olarak göstermesi ardından esnaflar olarak bir araya geldiklerini belirterek, “Bu sokak kentin kimliği haline gelmiş bir sokak, bu sokağı böyle itham etmek sokak esnafına ve kente hakaret. Buna karşı tutumumuzu bir basın açıklamasıyla duyurup ardından dernekleşmeye gittik” dedi.