Mutlaka bir yol vardır

  • Kayseri Kadın Kapalı Cezaevi’nde 28 yıldır tutulan Gülazer Akın, “Kendime şöyle diyorum; doğru düşündükçe mutlaka bir yol, bir çıkış vardır. Ve mutlaka bir yol buluyorum” diyor. 

Akın, 2 Şubat’ta yakınları aracılığıyla Jinnews’e gönderdiği mektubunda şunlara yer veriyor: 

“11 kişiyiz, güya karantinadayız. Hastaneye gittiğimiz için karantinaya alındık. Küçük bir odada resmen istiflenmişiz. Bir türlü çıkamadık buradan. Bir hafta geçiyor, birinin hastane sevki çıkıyor. Onu götürüp getiriyorlar, günlerimiz yeniden sıfırlanıyor. TV yok, gazete yok. Biz de zamanımızı birbirimizle geçiriyoruz. 

 Ninni gibi çalıyorum

 Sohbet, tartışmalar, sosyal etkinliklerle geçiriyoruz. Oyunlar oynuyoruz; tabu, ben olmasaydım kim olurdum, bilgi yarışmaları, hadi anlat bakalım, sonra müzikli stranlı moraller yapıyoruz. Her gece arkadaşlara kaval çalarak uyutuyorum. Eski parçalar çalıyorum, yumuşak ve uzatarak. Zindanın zorluğunu kimse hissetmesin, huzur içinde yatsın diye. Ninni gibi çalıyorum. 

 Mutlaka bir yol buluyorum

 Hepsinin uykuya dalmış, düzenleşen nefeslerini duyunca kavalı bırakıyorum. Satranç oynuyoruz. Herkese öğrettik. Satranç güzel oyun. Satranç oynamak lazım. Çok faydası var. Oynarken en zorlandığım anda kendime şöyle diyorum; doğru düşündükçe mutlaka bir yol, bir çıkış vardır. Ve mutlaka bir yol buluyorum.”

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.