Şiddetin kaynağı iktidar

Kadın Haberleri —

.

.

  • Türkiye’de bir araştırma şirketi, “Kadınların en büyük sorunu” ve “Kadına yönelik şiddet ve hükümetin sorumluluğu” başlıklı iki anket yaptı. Anketin sonuçlarına göre şiddetin kaynağı AKP.

MetroPOLL araştırma şirketi Türkiye’de "Kadınların en büyük sorunu" ve "Kadına yönelik şiddet ve hükümetin sorumluluğu" başlığı altında Mart ayında iki anketin sonucunu açıkladı.

Sorun şiddet

Artı Gerçek’te geçen habere göre, MetroPOLL araştırma şirketin tarafından yapılan, "Kadınların en büyük sorunu" adlı ankette seçmenin yüzde 31'i Türkiye'de kadınların en önemli sorununun şiddet olduğunu düşünüyor. Bu konuyu yüzde 12 ile eğitimsizlik yüzde 6 ile kadın-erkek eşitsizliği, yüzde 4 ile işsizlik ve aile baskısı takip ediyor.

AKP’liler hükümeti sorumlu bulmuş

"Kadına yönelik şiddet ve hükümetin sorumluluğu" adlı ankette de seçmenin yüzde 56'sı kadınlara uygulanan şiddet ve ayrımcılıkta hükümetin çok sorumlu, yüzde 28'i kısmen sorumlu olduğunu belirtiyor. Bu konuda hükümeti sorumlu tutanlar en yüksek HDP tabanında görülüyor. AKP'lilerin yüzde 42'si ise hükümeti sorumlu tutuyor.

HABER MERKEZİ

 

paylaş

   

Yeni Özgür Politika

© Copyright 2024 Yeni Özgür Politika | Tüm Hakları Saklıdır.